Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Професія, яка потрібна селу і народному господарству

​Професія, яка потрібна селу і народному господарству

Здавна побутує серед людей мудрий вислів, що справжнє щастя із землі проростає. Від неї, землі-матері, землі-годувальниці, все життя, сила і достаток. А дорога до поля розпочинається з навчальних лабораторій ліцею, де наші механізатори отримують міцні знання, щоб своє життя присвятити найголовнішій справі — вирощувати хліб.

Професію тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва можна здобути в Плужненському професійному аграрному ліцею, який був створений в 1954 році. За 66 років своєї роботи було підготовлено понад 7000 кваліфікофаних працівників.

Під час навчання учні вміло демонструють свої знання та навики працюючи на гусеничних і колісних тракторах з причіпними, навісними та напівнавісними с/г машинами і знаряддями, на зернових і спеціальних збиральних комбайнах, виконують механізовані роботи з обробки грунту, вміють орати, сіяти насіння, висаджувати розсаду, жати, вносити мінеральні та органічні добрива, а також, садити с/г культури, доглядати за рослинами та збирати зернові культури. .

Випускники вміють викачувати воду, прокладати траншеї, корчувати дерева, обслуговувати ферми, вони володіють знаннями та навиками багатьох сільськогосподарських професій: тракториста, водія, механіка, знають будову і правила експлуатації тракторів і с /г машин, систему технічного обслуговування та ін.

Випускникам ліцею видається диплом кваліфікованого робітника з професії тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії А1, А2, В на основі ліцензії, виданої Міністерством освіти і науки Украйни і свідоцтво про повну загальну середню освіту, учням, що навчались на базі базової середньої освіти (9 класів), а також випускники отримують професії водія автотранспортний засобів категорії С1 і слюсаря з ремонту с/г машин та устаткування 1-3 розрядів.

Результатом глибоких знань учнів є те, що вони беруть участь у обласних конкурсах фахової майстерності і займають призові місця. Так в обласних змаганнях по професії «Тракторист-машиніст» випускник Тимощук О. зайняв 1 місце серед всіх с/г ліцеїв та прийняв участь на Всеукраїнському конкурсі, де посів 2 місце серед орачів-конкурсантів.

Після закінчення ліцею учні поступають в Мирогощанський технікум без ЗНО, де набувають навики механіка. Під час навчання в технікумі учнів проходять практику за рубежем. Одним із прикладів є наш випускник ліцею Шурпіта В., який проходив практику в Данії. Виявивши глибокі знання і вміння керувати транспортом залишився працювати на висококфаліфікованій сучасній техніці.

Після закінчення технікуму бажаючим дають направлення у вищі навчальні заклади, куди вони поступають зразу на третій курс. Подільський сільськогосподарський університет закінчив наш випускник Омелянчук Олександр. Випускники ліцею: Чорний В.В. Чорна Л.С., Дячук В.П. закінчили Херсонський державний педагогічний інститут ім… Н.К.Крупської; Оліферук В.В., Федорчук М.Ю. закінчили Мирогощанський технікум та Єфімчук Ю.О. закінчив Рівненський автодорожній технікум і всі працюють у Плужненському ПАЛ.

Професія, що потрібна селу і народному господарству України і не тільки України є професія тракториста – машиніста сільськогосподарського виробництва.

Запрошуємо випускників шкіл на навчання в Плужненський ПАЛ.

Чорна Л.С., майстер виробничого навчання

152
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.