Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Про заборону спалювання післяжнивних залишків

Про заборону спалювання післяжнивних залишків

Про заборону спалювання післяжнивних залишків

На дворі найвідповідальніший період збирання врожаю – жнива. В зв'язку з засушливим літом зберігається складна пожежонебезпечна ситуація. З досвіду попередніх років, керівниками сільськогосподарських підприємств допускалися грубі порушення законодавства в частині спалювання післяжнивних залишків, а саме: «Правил пожежної безпеки агропромислового комплексу НАПБ Б.03.001-2004»; Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» ст. 19 «Гігієнічні вимоги до атмосферного повітря в населених пунктах»; Закону України «Про охорону атмосферного повітря» ст.ст. 16 і 22, які забороняють спалювання рослинних залишків. Відповідальність за порушення цих норм передбачена статтею 77 Адміністративного кодексу України та ст.245 част.1 «Про заборону спалювання післяжнивних залишків» Кримінально-процесуального Кодексу України.
Дана заборона базується на тому, що: —
Забруднюється атмосферне повітря, адже — при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг. мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. При горінні, окрім згаданого, утворюється канцерогенна сажа і дим, які стають причиною першіння в горлі, кашлю.
Серед населення збільшується кількість захворювань верхніх дихальних шляхів, тому що з тліючих багать виділяється бензопірен, речовина, яка здатна викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин, які вражають печінку, нирки, підшкірно-жирову клітковину.
В повітря виділяється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких небезпечно отруйні для людини, якщо врахувати, що рослини в період росту та дозрівання рясно обробляються пестицидами. Подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам та вірусам. Особливо погано себе почувають ті особи, хто страждає на алергію, бронхіти, бронхіальну астму, риніти, тонзиліти, хронічні захворювання легень.
В сухих залишках рослин згорають зимуючі корисні комахи, спалювання призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми, не утворюється перегній, тож не повертаються в ґрунт необхідні для розвитку рослин речовини, а це призводить до збіднення ґрунту.
При спалюванні стерні на полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових і лісових пожеж, що призводить, в свою чергу, до знищення дерев, рослин та диких тварин. А, якщо, поля прилягають до сіл, виникає загроза загоряння житлових будинків.
Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь є напівпровідниками, і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ліній електропередач, що несе за собою руйнівні наслідки для окремих регіонів, промисловості, населених пунктів. З метою недопущення повторення порушень вимог чинного законодавства, попереджуємо і нагадуємо про персональну адміністративну та кримінальну відповідальність керівників за спалювання стерні, скирт та інших післяжнивних залишків.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій та

цивільного захисту населення Ізяславської райдержадміністрації

19
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.