Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Про надання роз’яснення щодо податку на нерухомість

Про надання роз’яснення щодо податку на нерухомість

Головне управління ДФС у Хмельницькій області повідомляє, що з 01 січня 2013 року в Податковому кодексі України (далі — Кодекс), почала діяти норма щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

За короткий період запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки щороку відбувалися значні зміни стосовно бази оподаткування, пільг, ставок податку, переліку об'єктівнерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню.

Відповідно до чинних на сьогодні норм п п.266.1.1 п.266.1 ст.266 Кодексу платниками податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до п.п.266.3.1 п. 266.3 ст.266 Кодексу, є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Підпунктом 266.4.1 п.266.4 ст.266 Кодексу передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а)для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів;

б)для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів;

в)для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток(у разі одночасного перебування у власності платника податкуквартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), на 180 кв. метрів.

Відповідно до п.п.266.5.1 п.266.5 ст.266 Кодексу ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується фізичними особами за базовий податковий (звітний) період (рік), тобто у 2018 році податок нараховується за 2017 рік.

Також повідомляємо, що відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу плата за землю — обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно зі ст.ст. 269, 270 Кодексу платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктами оподаткування земельним податком — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Підпунктом 287.1 ст. 287 Кодексу визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення відповідно до п. 287.5 ст. 287 Кодексу.

У зв'язку із зазначеним, з метоюуникнення в подальшому непорозумінь щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податку на майноГоловне управління ДФС у Хмельницькій області, повідомляє, що якщо у власності перебуває квартира (квартири), загальна площа яких перевищує 60 кв. м., житловий будинок (будинки), загальна площа яких перевищує 120 кв. м., а також у разі володіння об'єктами нежитлової нерухомості чи земельними ділянкми, та на сьогодні не отримали податкові повідомлення рішення про сплату податку на майно необхідно звернутися до державних податкових інспекцій за місцем проживання (реєстрації), для проведення звірки даних.

122
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.