Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Президент Литви розповів про план-максимум щодо України в ЄС

Президент Литви розповів про план-максимум щодо України в ЄС

Литовський лідер Гітанас Науседа заявив, що задоволений рішенням саміту щодо України, але є і певне розчарування.

Про це політик заявив журналістам у Версалі, коментуючи ухвалене вночі рішення саміту, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Науседа наголосив, що Україна мала отримати позитивний сигнал і це вдалося зробити. «Це сигнал про те, що ми готові почати процес і це той сигнал, який потрібен Україні прямо зараз. Президент Зеленський неодноразово говорив мені, що необхідно дати надію українцям у ці важкі часи, і це — надія на ЄС», — пояснив він.

Утім, президент Литви визнав, що не вдалося досягти усього, на що сподівалися прибічники України у ЄС. "Є певне відчуття розчарування, але ми досягли важливого" — наголосив він.

За його словами, дискутувалося надання Україні статусу кандидата: «Статус кандидата був програмою максимумом, цього не вдалося досягти. Але я подіваюся, ми до цього повернемося».

Відмову окремих країн підтримувати більш амбітне рішення Науседа пояснив тим, що ті уряди не вірять у підтримку руху України до ЄС з боку їхніх суспільств. «Окремі держави мають порядок денний вдома, мають громадську думку і мають про неї піклуватися», — сказав президент. Європейська правда вже писала про те, як вирішити цю проблематику. Детальніше у статті "Шлях до членства в ЄС. Як українці за кордоном можуть визначити майбутнє держави".

Як повідомлялося, Саміт ЄС ухвалив неоднозначне рішення з підтримкою європерспективи України.

62
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.