Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Представники органів влади долучилися до написання XVI Всеукраїнського диктанту національної єдності

Представники органів влади долучилися до написання XVI Всеукраїнського диктанту національної єдності

9 листопада, коли всі справжні українці відзначають День української писемності та мови, у читальному залі Ізяславської центральної районної бібліотеки відбувся «круглий стіл» під назвою «Нас багато — Ми різні — Нас об'єднує спільна мета». У ньому взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керівник апарату райдержадміністрації Ольга Манзюк, керуючий справами районної ради Леся Божко, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету Ізяславської міської ради Олександр Цись, представники структурних підрозділів районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, районних структур центральних органів влади, Ізяславського районного військового комісаріату, 13 державної пожежно-рятувальної частини, духовенства району, працівники закладів медицини, районної газети «Зоря Надгориння», громадськості району, тощо.

На початку зібрання настоятель храму на честь святого Миколая села Чижівка Теліжинецької сільської ради Ізяславського району (УПЦ) отець Віталій Олійник підніс молитву до преподобного Нестора Літописця, так як 9 листопада в день вшанування пам'яті якого і відзначається День української писемності та мови відповідно до Указу Президента України № 1241 від 6 листопада 1997 року. Молитву було звершено перед мощовиком із часточками мощей святих преподобних отців Києво-Печерських, серед них і часточка мощей святого преподобного Нестора Літописця.

Далі завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук розповів про історичний процес розвитку української мови. Окремо він зупинився на історії творення першого перекладу книг Святого Письма на українську мову – Української ПЕРШОКНИГИ Двірецько-Пересопницького Євангелія. Зокрема усі змогли ознайомитись із представленим на виставці примірником факсимільного видання Першокниги, яке зберігається у фордах Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею.

У ході «круглого столу» всі присутні спільно із світовим українством долучилися до масштабного проекту Національної радіокомпанії України – написання XVIІ Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Цей захід вже сімнадцять років єднає українців як у нашій країні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто шанує рідне слово і плекає рідну мову.

Укотре диктант диктував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. До слова, текст диктанту «Наші пісні» — авторський і створений на замовлення Українського радіо спеціально до Дня мови.

Він налічував близько півтори сотні слів і складений відповідно до всіх приписів і норм українського правопису. Проте кожне його слово яскраво охарактеризувало культурне надбання українців – їх пісні.

Знаково звучало сьогодні речення диктанту: «Наші пісні з будь-якими мотивами – чи з карпатськими ритмами у виконанні Руслани, чи з тривожними кримськотатарськими інтонаціями Джамали — долають усі кордони без віз, бо в них жива душа народу України».

Як зауважив заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, учасник написання диктанту «Ця подія стала не лише перевіркою знань української мови, а й певним стимулом завжди спілкуватися державною мовою, постійно її вивчати, популяризувати та берегти як символ могутньої української держави».

На згадку організатори заходу подарували усім присутнім учасникам жовто-блакитні плетені браслети.

На завершення «круглого столу» працівники Ізяславської районної книгозбірні передали Ізяславському районному військовому комісару Сергію Царуку, який теж був учасником написання диктанту єдності, підбірку книг, зібраних бібліотекарями у рамках акції «Бібліотека українського воїна».


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

129
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.