Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Представники Ізяславщини - переможці обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів

Представники Ізяславщини - переможці обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів

З метою відродження та збереження звичаїв, традицій та обрядів, що побутують на території Хмельниччини, щороку проводиться обласний огляд-конкурснародних звичаїв та обрядів «Стелися, барвінку!».

Цього року через карантинні обмеження конкурс проходив у дистанційному режимі. Тож для участі в ньому було відзнято та надано до Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва відповідний відеоматеріал народного обряду «Весілля у Ріпках» у виконані народного аматорського фольклорного ансамблю села Ріпки «Калина–малина» та дитячого фольклорного колективу (керівник Наталія Міщук). Місцем локації проведення відеозйомки було обраноодин із експозиційних залів Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею. Аматори сцени продемонстрували весільні обряди «Розплітання коси» та «Прихід молодого». Дані весільні народні дійства розігрувались в чудово облаштованій краєзнавчій експозиційній залі музею. Виконавцями було продемонстровано, що зберігають та продовжують народну традицію, манеру співу, мовлення, поводження, естетику народного костюму.

Окрім майстерності виконання очевидна радість і природність існування цих чудових людей в умовах старовинного обряду, в справжніх, зібраних по селу костюмах, в оточенні традиційних предметів побуту. Особливо надзвичайні діти – деякі моменти просто не можна було заздалегідь передбачити і зіграти – і ці моменти стали окрасою презентованого обряду. Прекрасна молодь, яка щиро захоплена дійством. І, звичайно, красиві та достойні жінки.

Конкурсні виступи члени журі оцінювали за 10 бальною шкалою. За результатом оцінювання народний аматорський фольклорний ансамбль села Ріпки, дитячий фольклорний ансамбль «Калина-малина» (керівник Міщук Наталія Григорівна)здобув ПЕРШЕ місце.

Щиро вітаємо наших земляків та бажаємо нових творчих успіхів. Також закликаємо всіх пошановувачів народних звичаїв до участі у наступних конкурсах.

За матеріалами сектору культури, молоді та спорту РДА

427
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.