Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Праведники народів світу

Праведники народів світу

Праведники народів світу

"І тому ми повинні знати про цих хороших людей, євреїв, що допомогли під час Катастрофи. Ми повинні вчитися у них і пам'ятати їх з вдячністю і надією"

Проф. Елі Визель, лауреат Нобелівської премії

У 1953 році для вшанування пам'яті жертв і героїв Голокосту рішенням Кнесету був заснований Яд Вашем. Одним із положень рішення було вшанування «Праведників народів світу». Праведником, згідно з рішенням, визнавалися неєвреї, що ризикували життям, рятуючи євреїв під час Голокосту. В 1953 році під юрисдикцією Верховного Суду Ізраїлю було створено комісію, в обов'язки якої входить надання почесного звання «Праведника народів світу». У своїй роботі комісія керується певними критеріями, скрупульозно вивчаючи всі документи, свідчення тих, хто вцілів, та інших очевидців, оцінює історичні обставини й ризик для рятівника, на підставі чого вирішує, чи відповідає той чи інший випадок необхідним критеріям.

Щоб отримати відзнаку «Праведника», особа має задовольняти кілька вимог:

тільки єврейська спільнота може висунути кандидатуру;

не беруться до уваги ті, що допомагали своїй родині, чи євреї, навернені в християнство;

допомога мала повторюватись і/або бути значною;

допомога мала надаватись без очікування будь-якої фінансової компенсації (хоча покриття витрат на їжу та проживання вважається допустимим).

Особа, що ризикувала, рятуючи євреїв під час Голокосту, та визнана Праведником народів світу, отримує в нагороду іменну медаль, почесний сертифікат і право додати своє ім'я до написаних на Стіні Честі в Саду Праведників у Яд Вашемі в Єрусалимі (останнє замість висадження дерев, від чого відмовились через брак місця). Рятівники або їхні найближчі родичі отримують нагороду під час церемонії в Ізраїлі або в своїх країнах в приміщеннях Ізраїльських дипломатичних представництв. Ці церемонії проводяться в присутності місцевих урядових представників і широко висвітлюються в медіа.

Згідно із законом Яд Вашем уповноважений «надавати почесне громадянство Праведникам народів світу на знак визнання їхніх дій, а якщо вони померли, пам'ятне громадянство держави Ізраїль». Кожний, визнаний Праведником народів світу, має право на сертифікат від Яд Вашему. У разі його смерті, його найближчому родичу надається право на визнання пам'ятного громадянства за померлим. Одержувачі, що вирішили жити в Ізраїлі, отримують пенсію у розмірі середньої заробітної платні, безкоштовне медичне обслуговування, а також допомогу у веденні господарства та медичному догляді.

За даними Яд Вашем станом на 01.01.2016 року звання «Праведник народів світу» присвоєно 26 120 особам. На прохання Датського підпілля його члени, що брали участь в порятунку єврейської общини, були відмічені групою, а не індивідуально.

Список Праведників народів світув Україні. (зробити гіперпосилання)

Серед тих, хто носить це звання, є представники Ізяславщини. У рамках вшанування пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру та усіх жертв Голокосту ми публікуємо серію матеріалів про жителів району, які рятували євреїв в роки Другої світової війни та були удостоєнні звання «Праведник народів світу».


126
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.