Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Поповнюємо місцеві бюджети

Поповнюємо місцеві бюджети

Поповнюємо місцеві бюджети

За попередніми розрахунками, у поточному році Ізяславщина за рік недоотримує чималу суму коштів від несплати земельного податку та орендної плати особами, які використовують земельні ділянки державної та комунальної власності без належно оформлених правовстановлюючих документів на землю. Як правило, такі порушення виникають при використанні земель особами, яким надано дозвіл на виготовлення землевпорядної документації, але право володіння або користування земельною ділянкою не зареєстроване. Плата за землю є основним джерелом доходів місцевих бюджетів.

Для регулювання питань наповнення вищезазначених бюджетів сьогодні, 10 серпня, у райдержадміністрації відбулось чергове засідання комісії з визначення розміру збитків, заподіяних власникам земельних ділянок та землекористувачам. Дане засідання проведено під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації та очільника комісії Павла Ковальчука.

На порядок денний виносилися питання нарахування збитків, спричинених місцевим бюджетам, у вигляді неодержаних доходів від землекористування.

Комісією було проведено відповідну роботу, зібрано чималий пакет відповідних документів з метою визначення збитків місцевого бюджету, їх несплатою за користування землею. А це чимала сума – 496 417 грн.

На розгляд членів вищезазначеної комісії для прийняття відповідних рішень було подано документи по заборгованості 4 землекористувачів (2 фізичних осіб та 2 товариства). Такі землекористувачі порушують вимоги Земельного та Податкового кодексів України, використовуючи безоплатно земельні ділянки без оформлення правовстановлюючих документів, спричиняючи збитки бюджету Ізяславської міської та Сахновецької сільської рад у вигляді неодержаного доходу.

У процесі зібрання присутні розглянули питання порядку денного та обговорили усі проблемні моменти. Крім того напрацювали шляхи відшкодування завданих збитків та усунення наявних порушень.

За результатами засідання складено акти про визначення розміру збитків та нараховано збитки, завдані місцевим бюджетам Ізяславщини внаслідок порушення порядку землекористування суб'єктами господарювання. Особам та товариствам, які використовують земельну ділянку без належного оформлення правовстановлюючих документів, буде надано місячний термін для добровільної сплати збитків, нанесених ними. У разі несплати заборгованості відповідні матеріали буде передано власником землі, якому завдано збитків, до судових інстанцій для стягнення збитків у встановленому порядку.

Під час засідання голова комісії Павло Ковальчук наголосив, що контроль за наповненням бюджету потрібно робити жорстким, адже від цього залежить добробут місцевої громади. Крім того, питання, що стосуються дотримання вимог чинного законодавства у сфері використання земельних ресурсів, знаходяться на постійному контролі районної державної адміністрації.

За матеріалами комісії з визначення розміру збитків,

заподіяних власникам земельних ділянок та

землекористувачам, при райдержадміністрації

49
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.