Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Попіл стукає в наші серця

Попіл стукає в наші серця

Попіл стукає в наші серця

З кожним днем ми все далі і далі віддаляємось від трагічних подій Другої світової війни, від тих страшних років лихоліття та смерті, людських страждань, коли стогнала під ярмом фашизму рідна земля, палали у вогні села та міста, гинули люди. Ми добре пам'ятаємо день 22 червня 1941 року — початок війни на українських землях та 9 травня – День Перемоги.

Для жителів села Комини є ще одна пам'ятна дата – 16 січня. Саме в цей трагічний день 1944 року нацисти увірвалися в село. Від них нікому не було порятунку: ні старому, ні малому. Нелюди виганяли жителів із домівок на вулицю. Грабували і палили, били людей прикладами, кованими чобітьми, допитувалися, де партизани, так як вони рахували, що це партизанське село. Люди мовчали. Кати хотіли підірвати людей у школі, але староста села Лаврін Делегей випросив пощади людям. Погодилися есесівці і відпустили старих і малих, забрали 45 юнаків та дівчат на каторжні роботи. Перелякані люди йшли на свої подвір'я, де догоряли їхні оселі. Повітря не в змозі було ввібрати чад палаючих стін, одягу, зерна, живності. Хто сховався в льохах — також заживо згоріли.

Такого горя, такого жаху місцеві жителі не знали, адже в селі Комини фашистськими загарбниками було спалено 137 дворів, вбито 40 мирних жителів.

Як нагадування і вічний біль про трагічні події 16 січня 1944 р. у селі встановлено пам'ятнийзнак односельчанам, що загинули у роки Другої світової війни, біля якого щороку збираються всі, від старшого до малого, щоб ще раз згадати тих, хто пройшов найскладніші випробовування, відстояв право людей на свободу, врятував свою землю, щоб вшанувати тих, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам.

Не став винятком і цей рік. До жителів громади зі словами скорботи по загиблих та подяки до живих звернулася Білотинський сільський голова Наталія Свінціцька: «Ми, нинішнє покоління, завжди в боргу перед ними, бо саме вони заплатили найдорожчу ціну за свободу рідної землі». Крім того очільник сільської ради розповіла для присутнього на заході підростаючого покоління про історію села, ті далекі криваві події, загиблих односельчан, котрі не мають права на забуття.

Учасники заходу вшанували пам'ять жертв війни хвилиною мовчання та поклали квіти як знак глибокої шани до пам'ятного знака односельчанам, що загинули у роки Другої світової війни.

За матеріалами Білотинської сільської ради

79
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.