Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Поліомієліт паралізував дитину в сусідній області: чи загрожує він малечі Шепетівського району

Поліомієліт паралізував дитину в сусідній області: чи загрожує він малечі Шепетівського району

Спускали собак та втікали городами. Так у селі Велика Омеляна на Рівненщині, де зафіксували спалах поліовірусу, зустрічали медиків, які мали оглянути місцевих дітей на ознаки хвороб. Про це у своєму фб-профілі повідомив головний санлікар регіону.

На початку жовтня в Україні підтвердити випадок паралічу в півторарічної дитини внаслідок поліомієліту. Її батьки свідомо відмовлялись від щеплень. Як виявилось згодом, ще шестеро дітей у родині захворіли. Поліомієлітом діти заразились, коли родина була у відпустці.

Що таке поліомієліт і чи загрожує він дітям півночі Хмельниччини?

Ми розпитали заступницю головного лікаря з охорони дитинства та материнства Шепетівського ЦПМСД, а за сумісництвом – лікарку-педіатриню, Лілію Гнатюк.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке викликає поліовірус. Найчастіше він вражає дітей віком до 5 років, тому щеплення, що є єдиним способом запобігти недузі, роблять із перших місяців життя, – розповідає лікарка.

Інкубаційний період поліомієліту триває до 35 днів.

Симптоми захворювання:

  • м’язова слабкість;
  • підвищення температури;
  • нудота та діарея;
  • гарячка;
  • менінгальні симптоми;
  • параліч.

Поліовірус передається через заражені їжу чи воду, брудні руки, фекалії. Заразитись може кожен, проте, наголошує лікарка, у зоні ризику саме діти.

– Хвороба вражає нервову систему і може призвести до паралічу чи, навіть, смерті малечі, – говорить Лілія Нагорна.– Тому не варто нехтувати щепленнями та здоров’ям своїх дітей. Вакцинація проводиться двічі інактивованою вакциною ІПВ виробництва Франції та живою ОПВ виробництва Бельгії.

Востаннє хворих на поліомієліт у Шепетівському районі реєстрували 20 років тому. Однак, зараз, говорить медик, у дітей трапляються ускладнення від ГРВІ, зокрема, нейропатія (порушення ходи та функціонування нижніх кінцівок). Також фіксують невтішну статистику щодо ентеровірусної інфекції.

Хмельниччина Північ

121
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.