Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Подорожуючи шляхами Шевченка

Подорожуючи шляхами Шевченка

Подорожуючи шляхами Шевченка

Відшуміли березневі дні пам'яті видатного сина українського народу. Уся країна згадувала його невмируще віршоване слово, знову ми знаходили час та можливість говорити про Тараса Григоровича Шевченка як про видатного митця: художника, поета, співака народної волі для рідної України.

Мистецтво стало його долею, а доля його стала долею всього народу. Бо боротьба України за незалежність не скінчилась ще і до сьогодні. Так само, як і у часи Тараса Шевченка, ми бажаємо національного визволення, рівноцінності нашого народу серед інших народів, не тільки Європи, але і світу, достойного життя для усіх громадян нашої держави, а не тільки для «обраних долею» одиниць. Тому ми його читаємо, як колись. Тому він потрібен нам, як колись. Тому Кобзар знову, як і колись потрібен для народу, не для «населення, виборчого електорату», як толерантно називають нас ті, хто згадує про людей не для блага держави, а для власних благ.

Кобзар живий, як живий і його народ. Його Україна пам'ятає не тільки через урочисті дати у календарі. Ми – носії його вічного слова. Ми – ті, хто передасть це слово, мистецьку спадщину наступним поколінням. Саме ми, педагоги, повинні навчити дітей любити свою самобутню культуру, цінувати величні постаті, що збагачували її. З цією метою колектив Ізяславського ясла-садка № 1 під керівництвом завідуючої Альони Шаповал невпинно впроваджує у навчально-виховний процес низку заходів для ознайомлення дітей з мистецькою та культурною спадщиною, яку надбала Ізяславщина. Так і до відзначення Дня пам'яті Тараса Григоровича Шевченка 10 березня практичний психолог Наталія Батюк, методист Людмила закладу Папель, вихователь-методист групи № 5 І.Кальніцька організували та провели цільову екскурсію «Шляхами Шевченка». Вихованці групи № 5 Ізяславського ясла-садка № 1 мали чудову можливість ознайомитись з культурно –історичними пам´ятками українського народу як сучасними, так і шевченківської доби. Біля скульптурного пам'ятника Кобзарю прослухали вони безсмертні вірші Т.Г.Шевченка у виконанні І.Кальніцької та Н.Батюк. Далі діти та їх вихователі переглянули тематичну експозицію в Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї. Директор музею Людмила Левицька підготувала для малюків прекрасну тематично-розважальну програму, а зберігач фондів Ілона Дмитрук продемонструвала дітям експонати музею, які допомогли малюкам ближче ознайомитись з побутом, одягом та домашнім приладдям простих українців Шевченківської доби. Діти були позитивно вражені від усього побаченого.

Маленька подорож шляхами Кобзаря запам'ятається їм надовго, додасть гарних вражень до скарбнички дитячої душі кожного вихованця нашого закладу. Любов до культури і мистецтва не може братись у дитини «нізвідки». Сам по собі тільки бур'ян росте. Соціально-культурні навички на відміну від бездуховності треба зрощувати разом з дитиною, і тут немає віку «надто маленького» для цієї клопіткої роботи. Ми ростимо справжніх українців, тож нехай вони виростають на найкращих зразках скарбниці народної культури.

За матеріалами Ізяславського ясла-садка № 1

61
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.