Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​«Податок» на техніку

​«Податок» на техніку

Мінекономіки дозволило двом приватним організаціям збирати з імпортерів по всій країні винагороду за авторський контент з кожного проданого смартфона, планшета, телевізора і навіть офісного паперу.

Що це означає?

В Україні у 2020 році майже на 5% можуть подорожчати смартфони, планшети, ноутбуки, телевізори, аудіосистеми, жорсткі диски, принтери та офісний папір.Про це повідомляє Економічна правда в понеділок, 15 червня.

Причиною подорожчання є введення нового збору за приватне копіювання.

Відповідний законопроєкт “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” опубліковано на офіційному сайті парламенту.

Уточнюється, що Міністерство економіки дозволило збирати винагороду за авторський контент з імпортерів з кожного проданого планшета, смартфона, телевізора і з офісного паперу.

Відзначається, що переговори з цього приводу почалися у квітні 2020 року, але результатів досі немає через кардинальні протиріччя між учасниками.

Згідно з логікою, якою послуговуються в законопроєкті, власники телевізорів або смартфонів завантажують на пристрій фільми або музику безкоштовно, через що страждають автори контенту. Тому для винагороди власників прав імпортери техніки повинні включати ці суми до вартості товарів, виплачуючи їх організації колективного управління, яка зі свого боку буде виплачувати кошти авторам.

Відомо, що ОКУ представляє Український музичний альянс і Всеукраїнське агентство авторських прав. Організації стверджують, що в частині приватного копіювання система відрахувань існує в більшості країн світу. Проте далеко не у всіх країнах є збір зі смартфонів і телевізорів. У п'яти країнах Євросоюзу цього збору немає. Збір з паперу є тільки в трьох країнах світу.

На цей момент переговори призупинені до завершення карантину, на прохання Європейської бізнес-асоціації. Вона представляє імпортерів і вважає запропоновані тарифи пережитком минулого. ЄБА переконана, що введення збору дасть ще більше переваг продавцям нелегальної техніки.

Аліна Ріжко

437
RSS
Коментатор
19:39
давайте вже тоді чоловікам умовний строк за згвалтування, а жінкам штраф за проституцію. чого ж там — можливість є
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.