Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Перший чорний тюльпан з Афганістану

Перший чорний тюльпан з Афганістану

Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій «гарячих» точках планети з метою врегулювання воєнних конфліктів за межами України. Зі всіх сучасних збройних конфліктів афганська війна — так звана неоголошена, що тривала майже 10 років, була найкривавішою, її тінь торкнулась майже кожної української родини. Вона стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей – тих, хто безпосередньо знаходився на Афганській землі, і тих, хто чекав повернення своїх синів, чоловіків, батьків та друзів.

Визнано, що введення радянських військ в Афганістан було невиправданою помилкою, якої припустилося тодішнє політичне керівництво СРСР. Але, як відомо, військові не обговорюють накази, а виконують їх. На жаль, за рішення та дії партійно-радянського керівництва заплатили своїм життям солдати, офіцери та мирне населення.

Проте, безперечним є те, що воїни-«афганці» гідно виконали свій військовий інтернаціональний обов'язок, пройшовши страшні випробування, заплативши за це ціною свого здоров'я, а багато – віддавши життя.

Не обминула ця кривава війна й Ізяславщину. Для багатьох родин воно назавжди стало грізним знаменням біди, символом невгамовних душевних мук і невтішного горя.

Рівно сорок років тому, у 1980 році, у село Ліщана до сім´ї Лехів прилетів перший «чорний тюльпан» з цинковою труною. У ній повернувся на рідну землю з афганського пекла Анатолій Лех.

04 травня виповнилась річниця загибелі молодого ізяславчанина. Він міг би стати чудовим батьком та чоловіком… Але чужа війна відібрала у нього таку можливість… Не повернувся він додому… А материнський біль… Хіба можна висловити словами материнське горе?! Цинкова труна, свіжа могила, фотографія із юним обличчям сина у чорній рамці… На долю цієї жінки випав тяжкий хрест, а втрата сина до скону буде ятрити душу.

З кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни, проте не заростає стежка до могили воїна-афганця, як і його загиблих товаришів, спогади про них живуть у пам'яті людей.

У цей трагічний день прийшли на місцеве кладовище, щоб покласти квіти та схилити голови перед світлою пам'яттю полеглого Анатолія, представники громадської організації «Рада ветеранів 8 окремої бригади спеціального призначення», Ізяславської районної Спілки ветеранів Афганістану та Ліщанський сільський голова Олександр Лех.

Також цього дня в місті Ізяслав до плити Анатолія Леха на меморіалі воїнів-афганів покладено квіти пам´яті представниками Ізяславської районної Спілки ветеранів Афганістану.

Час непідвладний викреслити з нашої пам'яті тисячі відданих синів і дочок України, котрим судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети.

05.05.2020 р.

За матеріалами Ліщанської сільської ради

202
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.