Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Перші 5 років здобутків та сподівань НПП «Мале Полісся»!

Перші 5 років здобутків та сподівань НПП «Мале Полісся»!

2 серпня 2013 року Президентом України був підписаний Указ № 420/2013 «Про створення національного природного парку «Мале Полісся», а сьогодні Національний природний парк «Мале Полісся» уже відзначає ювілейну 5-ту річницю від створення.

НПП «Мале Полісся» розташований на території Ізяславського та Славутського районів. Його загальна площа становить 8762,7 га, в тому числі 2764,0192 га, що надаються в постійне користування та 5998,7 га, що включаються до його складу без вилучення у лісокористувачів.

Парк перебуває у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України, оперативне управління здійснює Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства. Науковим куратором парку є Національний лісотехнічний університет України.

На сьогодні в штаті Парку працює 12 співробітників, на яких покладені наступні завдання: охорона і збереження території парку з усіма цінними природними комплексами та об'єктами; збереження генофонду рідкісних, занесених до Червоної книги України та типових рослин і тварин; проведення наукових досліджень і науково-дослідних робіт; проведення екологічної освітньо-виховної діяльності; створення умов для організованого відпочинку, екскурсій та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об'єктів; організація протипожежної охорони природних комплексів та інші.

У січні 2018 року завершився процес поділу земельних ділянок, постійним користувачем яких є ДП «Ізяславське лісове господарство». Для земельних ділянок присвоєні кадастрові номери. Оформлені Витяги з Державного земельного кадастру про земельні ділянки та уточнена площа земельних ділянок – 2764,0192 га, які планується вилучити у постійного лісокористувача та передати у користування для НПП «Мале Полісся».

Тривають роботи по розробці Проекту землеустрою щодо винесення меж території НПП «Мале Полісся» в натуру.

НПП «Мале Полісся» надіслано до Кабінету Міністрів України пакет документів із клопотанням щодо надання дозволу на розроблення Проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, вилученням їх в лісокористувача з подальшим наданням у постійне користування Парку. У даний час документи на розгляді.

Працівниками НПП «Мале Полісся» розроблено Технічне завдання на створення науково-технічної продукції НДР «Розроблення Проекту організації території національного природного парку «Мале Полісся», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об'єктів. Проведений електронний аукціон щодо розроблення Проекту організації території. Переможцем торгів визнано ПрАТ «НВК «КУРС» (м. Київ). Проектною організацією вже розпочаті роботи по розробці Проекту організації території НПП «Мале Полісся», здійснена перша спільна експедиція розробників та науковців на територію Парку з метою її дослідження.

На виконання Закону України «Про природно-заповідний фонд України» і на підставі Програми Літопису природи для заповідників та національних природних парків, НПП «Мале Полісся» видав, на протязі 2015-2018 років, три томи Літопису природи, де проаналізована робота Парку, підведені підсумки науково-технічної діяльності та екологічної освітньо-виховної роботи за період діяльності. Триває робота над наступним, четвертим, томом літопису природи.

Співробітники Парку спільно із науковцями з різних вищих навчальних закладів (Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Національний лісотехнічний університет України, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Хмельницький національний університет та ін.), наукових установ (Інститут гідробіології НАН України та ін.) та установ природно-заповідного фонду України (НПП «Подільські Товтри», НПП «Дермансько-Острозький» та ін.) здійснюють дослідження території НПП «Мале Полісся. За період діяльності Парку проводиться моніторинг та дослідження рослинного й тваринного світу, з метою інвентаризації флори і фауни; знаходяться нові види рослин та тварин, що потребують охорони, їх нові місця поширення. Усі місця поширення рідкісних видів флори та фауни фіксуються точками GPS та наносяться на карту НПП «Мале Полісся».

Загалом, станом на сьогодні, у списках видів НПП «Мале Полісся», що потребують охорони на національному, міжнародному та регіональному рівнях наведено 21 вид рослин та 56 видів тварин ЧКУ, 6 видів рослин Додатку ІІ СІТЕС, 128 видів тварин із додатків Бернської конвенції, 15 видів тварин із Європейського червоного списку, 41 вид рослин та 54 види тварин, які є рідкісними на території Хмельниччини. Дані списки доповнені видами, що потребують охорони, під час діяльності Парку.

Працівниками НПП «Мале Полісся» протягом 2014-2018 років, у літній період, відбираються проби води із оз. Святого для визначення фітопланктону та надсилаються до Інституту гідробіології, а також передаються спеціалістам Відділу охорони навколишнього природного середовища Хмельницької АЕС для проведення досліджень хімічного складу води.

Співробітники Парку результати своїх наукових досліджень публікують у наукових виданнях та представляють на науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах і працюють над написанням дисертаційних й магістерських робіт.

23-25 травня 2018 року колективом НПП «Мале Полісся» вперше проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Досвід та перспективи розвитку об'єктів природно-заповідного фонду Хмельниччини» до 5-ї річниці Національного природного парку «Мале Полісся». Загалом, для участі у конференції зареєструвалося 112 очних та заочних учасників, що представляли 3 науково-дослідні установи та організації України, 14 вищих навчальних заклади України, 3 загально-освітні навчальні заклади України, 15 установ природно-заповідного фонду України та Адміністрацію Люблінських ландшафтних парків (Польща), 2 природоохоронні громадські організації. У її роботі взяли участь 40 учасників. До початку роботи конференції був виданий збірник матеріалів конференції.

Щороку НПП «Мале Полісся» проводить ряд масових заходів: акцій, конкурсів до різних екологічних дат та подій. За підсумками проведених конкурсів усі переможці та учасники нагороджуються грамотами, подяками та подарунками. Загалом, за період діяльності НПП «Мале Полісся», до природоохоронних та еколого-освітніх заходів було залучено понад 3000 учасників.

На базі НПП «Мале Полісся» студенти вищих навчальних закладів України мають змогу проходити переддипломну, виробничу, польову практики, а учні загальноосвітніх навчальних закладів регіону проводять дослідження та пишуть свої науково-дослідні роботи.

Під час своєї діяльності НПП «Мале Полісся» координує діяльність Радошівського учнівського лісництва, створеного за ініціативи адміністрації Парку та школи у 2014 році на базі Радошівського ЗОШ І-ІІІ ступенів і створеного у 2017 році за ініціативи НПП «Мале Полісся» та адміністрації Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» імені О. Кушнірука шкільного лісництва «Юні лісівники».

У дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах регіону, з метою виховання у жителів і підростаючого покоління екологічної свідомості та пропаганди природоохоронної діяльності, співробітники НПП «Мале Полісся» проводять уроки, бесіди, виховні заходи на природоохоронну, біологічну, лісівничу тематику та приурочені до визначних екологічних та природоохоронних подій.

З метою проведення навчально-освітньої, пропагандистської роботи з питань екологічного виховання, охорони природи та навколишнього середовища, а також для виховання екологічно-грамотної культури поведінки та формування екологічної свідомості у підростаючого покоління в природному середовищі у 2017 році колективом НПП «Мале Полісся» (за співфінансування ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли та допомоги ДП «Шепетівське лісове господарство» і ДП «Славутське лісове господарство») на території Парку було прокладено та облаштовано екологічну стежку «Перлина Славутчини».

Колективом НПП «Мале Полісся» за сприяння ДП «Шепетівський лісгосп», ДП «Славутський лісгосп», ДП «Ізяславський лісгосп» облаштовано зону відпочинку на території комплексної пам'ятки природи «Озеро Святе».

З метою інформування про діяльність НПП «Мале Полісся» створений у 2015 році офіційний веб-сайт, за адресою: malepolisja.in.ua., а також регулярно оновлюється інформацію на сторінці в соціальній мережі Facebook за посиланням https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/.

Важливими питаннями, на вирішення яких, найближчим часом, колектив НПП «Мале Полісся має великі сподівання:

— розроблення Проекту організації території, а також проведення зонування території Парку;

— вилучення і передача земель у користування НПП;

— проведення лісовпорядкування;

— прокладання туристичних маршрутів та інші.

67
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.