Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Перевіряйте інформацію: головні фейки в Україні за останні дні

Перевіряйте інформацію: головні фейки в Україні за останні дні

Дезінформація поширюється, щоб розпалити ворожнечу та посіяти паніку.

Один з головних фейків останніх днів в Україні — це поширення інформації у соціальних мережах про те, що «Польща планує захопити кілька регіонів України під виглядом миротворчої допомоги». Мова у фейковому повідомленні йде про Волинську, Львівську, Рівненську та Тернопільску області.

Цей фейк в останні дні російська пропаганда розповсюджує дуже активно. Дезінформація поширюється, щоб розпалити ворожнечу між дружніми народами та посіяти паніку.

В цілому російська пропаганда активно працює проти Польщі, де знайшли прихисток близько двох мільйонів україців.

Так, Центр протидії дезінформації 22 березня відмітив, що росія активізувала просування ідеї допустимості ядерної війни. Зокрема, серед власного населення рф поширює погрози ядерною зброєю Польщі. У Центр протидії дезінформації застерігають, що це маніпуляція.

Поширення паніки, створення недовіри між мешканцями України — це ще одна мета російської пропаганди. Так, у Центр протидії дезінформації повідомили, що представникам угорської спільноти Закарпатської області почали надходити смс-повідомлення українською мовою з погрозами розправи.

На цю інформацію відреагував очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита.

За словами Микити, представникам угорської почали розсилати з невідомих акаунтів у соцмережах фейкові повідомлення з погрозами. Водночас на російських інформаційних ресурсах поширюють дезінформацію про так зване «бажання угорської громади області від'єднатися від України».

«Ми знали про такі наміри задовго до початку цієї інформаційної атаки. Ми були готові, тому системно й ефективно протидіємо цим вкидам. Ситуація повністю контрольована», — наголошує очільник Закарпаття, пише Депо.Закарпаття.

Микита подякував представникам угорської громади області за чіткі та злагоджені дії з локалізації атаки та протидії деструктивним акціям Росії. «У ворога немає жодного шансу розхитати як ніколи об’єднане Закарпаття», — переконаний голова Закарпатської ОВА.

Також варто наголосити на коректній подачі інформації в українських медіа. Наприклад, щодо питання Зовнішнього незалежного оцінювання. Так, наразі ЗНО в Україні не скасоване.

Центр протидії дезінформації повідомив 21 березня, що наразі зареєстровано законопроєкт (7132) про відміну ЗНО, ДПА, єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) у 2022 році до ВРУ з посиланням на міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Однак, зараз цей законопроект не проголосований. Тож говорити зараз про скасування ЗНО — це маніпуляція.

«ЗНО ніхто не скасував. Принаймні поки що. Сам міністр освіти не може це зробити, оскільки скасування ЗНО не належить до його повноважень. Це рішення якраз таки зі сфери Верховної Ради. Дійсно, 10 березня зареєстровано законопроєкт, яким пропонується зробити для випускників 2021/2022 вступ до вищих навчальних закладів без результатів ЗНО. Проте цей законопроєкт ще не пройшов розгляд комітетами ВР і невідомо, коли він буде винесений у зал голосування. За словами з останніх заяв Сергія Шкарлета, зовнішнє незалежне оцінювання в Україні не скасовували, вступ до вищих навчальних закладів у звичному форматі”, — пише ресурс «НотаЄнота».

Крім того, антифейковий проєкт «НотаЄнота» закликав не переходити по запрошеннях в анонімний вайбер-канал «Срочно».

«Масова смс розсилка із запрошенням в анонімний вайбер-канал. За півгодини канал зростає в середньому на 5000+ підписників. Ми рекомендуємо не переходити за лінком та ігнорувати подібні розсилки і анонімні канали», — йдеться у повідомлені проєкту.

Так в останні дні масово мешканцям різних регіонів приходить у вигляді смс від «Ukraine». Запрошують в вайбер-канал «Срочно».

«Перше. Інформація у вайбер-каналі російською мовою — будьте обережні. В Україні усі розуміють українську.

Друге. Переважна більшість повідомлень у тому каналі — з офіційних джерел. В офіційних каналах інформація українською. Хтось її перекладає і викладає в цей вайбер-чат. Хто це робить і навіщо перекладає?

Третє. Ми не знаємо, хто автори цього контенту. Там три адміністратори із іменем «Срочно». Хто це і за які кошти вони ведуть цей канал? За які кошти роблять таку масову розсилку?», — автори проєкту ставлять такі запитання.

Не виключено, що після того, як люди масово доєднаються до такого каналу, то його російська пропаганда буде використовувати його для поширення фейків та маніпуляції. Тож не вірте одразу, а перевіряйте.

Павло НОВИК

113
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.