Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Патронат над дитиною як складова стратегії профілактики соціального сирітства

Патронат над дитиною як складова стратегії профілактики соціального сирітства

На Ізяславщині відбулось засідання«круглого» столу «Патронат над дитиною як складова стратегії профілактики соціального сирітства»

12 березня за ініціативи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбулось засідання «круглого» столу «Патронат над дитиною як складова стратегії профілактики соціального сирітства». До участі в роботі «круглого» столу долучились: голова Ізяславської районної державної адміністрації Іван Федорчук, директор Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Власюк, працівники ХОЦСССДМ, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, Сахновецький сільський голова Сахновецької сільської об'єднаної територіальної громади Світлана Власюк, в.о. старости Шекеринецького старостинського округу Плужненської сільської об'єднаної територіальної громади Майя Замашнюк, начальник відділу освіти райдержадміністрації Ростислав Конончук, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко, заступник директора Ізяславської філії Хмельницького обласного центру зайнятості Ольга Архипюк, директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Світлана Косовська та працівники центру, заступники директорів з виховної роботи Ізяславського навчально-реабілітаційного центру та Плужненської санаторної школи Олена Дем'янюк та Віта Павлюк, керівники ряду релігійних громад, які діють на території Ізяславського району.

Вітаючи учасників заходу голова районної державної адміністрації Іван Федорчук зазначив на важливості забезпечення повного обсягу робіт із соціального захисту представників соціально-уразливих категорій району і в першу чергу дітей. «Кожна людина здатна змінити життя хоча б однієї покинутої дитини, прийнявши її у свою сім'ю, подарувавши їй дитинство, батьківську любов, підтримку та тепло. І одним з таких кроків покликаний інститут сімейного патронату, як складова стратегії профілактики соціального сирітства», — зазначив Іван Борисович.

Звертаючись до присутніх, директор Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Власюк повідомила, що завдання сімейного патронату зберегти дитині рідних батьків, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватись. Також вона наголосила, що під патронат (в одну патронатну сім'ю) влаштовуються діти (не залежно від їх кількості), які проживали в одній родині.

У ході зібрання було розглянуто питання створення на території району інституту патронатної сім'ї. Із даного питання учасників заходу поінформували заступник директора-начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталія Мельник та практичний психолог вищої категорії Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Людмила Терпяк. Ними було акцентовано увагу присутніх на тому, що патронат над дитиною – тимчасовий захід із догляду, виховання та реабілітації дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

У ході засідання відбувся цікавий діалог між його учасниками щодо перспективи такого виду соціального захисту дітей, різних аспектів його діяльності (підготовки патронатних батьків, соціального захисту, емоційної та духовної складової перебування там дітей та інше). До діалогу долучились: начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ростислав Конончук, начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїса Ткаченко, директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Cвітлана Косовська, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Православної Церкви України митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, настоятель костелу парафії святого Йосипа о.Едуард Пюро, пастор громади села Плужне Української церкви християн віри євангельської Василь Хмарук, відповідальна за дитяче служіння громади села Плужне Української церкви християн віри євангельської Наталія Савчук, пастор єврейської месіанської общини «Дім милості» (м.Ізяслав) Ігор Дзюба та інші.

За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних

служб для сім'ї, дітей та молоді

112
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.