Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Пам'ять про подвиги не згасне

Пам'ять про подвиги не згасне

Жителі села Комини вшанували пам'ять загиблих при спаленні села в 1944 році земляків.

У травні поточного року виповнюється 75 років з часу перемоги над нацизмом у Європі в роки Другої світової війни 1939-1945 років. 16 січня 2020 року, в селі Комини Білотинської сільської ради було проведено меморіальний захід, присвячений Дню пам'яті спаленого нацистами 76 років тому, в далекому 1944 році, села Комини Білотинської сільської ради.

Біля пам'ятного знаку на честь жителів села Комини, які загинули у роки Другої світової війни 1939-1945 років, відбувся мітинг-реквієм «Серце пам'ятає все», який провела Білотинський сільський голова Наталія Свінціцька. У своєму виступі вона зазначила, що майже 75 років відділяють нас від переможного закінчення найжорстокішої і найбільшої в історії людства війни. Але ніколи не зітреться з пам'яті нашого народу, не піде в небуття його великий подвиг і велика трагедія. Ми завжди пам'ятатимемо великий внесок України у загальну справу боротьби із нацизмом.

«Однак в ту страшну війну гинули не лише воїни, а й цивільне населення. Гинули під час воєнних операцій, в гестапівських катівнях, єврейських гетто, у повальних розстрілах, горіли у спалених хатах і цілих селах, гинули на каторжних роботах у Німеччині», — відмітила Наталія Антонівна.

Село Комини стало першим з 12 населених пунктів району, яке було спалене нацистськими окупантами в роки Другої світової війни. Ми поминаємо назви спалених сіл – Комини, Поліське, Білотин, Сошне, Михля, Васьківці, Клубівка, Двірець, Лютарка, Білижинці, Михнів, Покощівка — як імена бійців, що полягли на полях війни. Не забуті подвиги і страждання, героїзм і трагедії, заклик до атаки й передсмертний стогін людей в охоплених вогнем хатах. Війна пройшла залізним плугом через серце кожного нашого співвітчизника, через долю і життя кожного жителя Ізяславщини. За два роки і 8 місяців окупації, нацисти завдали нашому району величезних людських втрат. У нашій пам'яті імена понад півтори тисячі воїнів-партизанів, підпільників, борців руху Опору, що стали синами Ізяславської землі, бо вони навічно залишилися в ній, визволяючи наш край.

З особливою увагою всі присутні вислухали виступи старожилів села Комини Тамари Федорівни Хом'як та Антоніни Іванівни Іванюк.

Присутні на меморіальному заході поклали до монументу вінки, квіти та запалили свічку пам'яті.

За матеріалами Білотинської сільської ради

105
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.