Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Пам'ять про героїв не вмирає...

Пам'ять про героїв не вмирає...

Коли закінчиться страшна війна,
Мов вперше засміємося з тобою,
Як розсип сліз, моя душа сумна,
Тепер воскресне птицею живою.
Скорбота довго не залишить дім,
І вічна пам'ять людям всім полеглим,
Коли закінчиться війна, ходім,
Оплачем всіх, полинувших у небо.

Війна – це не тільки бої, героїзм і подвиг. Це важкі людські страждання, нелюдські випробування, це смерть багатьох людей. Не злічити страшного невимовного горя у тих сім`ях, до яких прилетіла чорна звістка про загибель сина, брата, коханого, чоловіка.

Вже другий рік на сході України проводиться Антитерористична операція із ворогами державного суверенітету та територіальної цілісності України.За час її проведенняполягли смертю хоробрих і наші земляки: Володимир Чепелюк та Олександр Мамлай із М'якіт, Олег Довгий із Щурівець, Юрій Баран із Добрина, Олександр Кушнірук, Василь Кобернюк, Микола Микитюк, Юрій Цісарукз Ізяслава.

6 лютого виповнився рік, коли чорна зловісна новина прийшла до Галини Павлівни та Петра Михтоновича Микитюків: в районі Дебальцевого під час артилерійського обстрілу поблизу селища Рідкодуби загинув командир механізованого взводу 30 окремої гвардійської механізованої бригади, їх єдиний син, Микола.

У пам'ять за загиблим Героєм 8 лютого в приміщенні Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів № 5 ім.О.Онищука, гімназія», де навчався Микола Микитюк, було проведено Лінійку Пам'яті.

Короткі факти із його недовгого, але героїчного життя, що були озвучені на заході: «А було йому лише 22…».

Народився Микола Микитюк 12 травня 1992 року в Ізяславі. У 2010 році закінчив Ізяславський НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів № 5 ім.О.Онищука, гімназія». У червні 2014 року після закінчення Львівської Академії сухопутних військ прибув до м. Новоград-Волинський у 30-ту механізовану бригаду, де прийняв під своє командування 3-й взвод 8-ї механізованої роти 3-го механізованого батальйону в/ч П/П В2731.

Його взвод брав участь у визволенні м.Новий Світ, в боях в районі Савур-Могили, с. Степанівка, с. Малоніколаєвка Донецької області, в районі с. Леніно та с. Містки Луганської області, м. Вуглегірськ та ін.

31січня 2015 року бійці отримали завдання утримувати блокпост «Балу» біля с. Рідкодуби.

З 02 по 05 лютого Микола зі своїми товаришами вивозив поранених, які потрапили в засідку. Лив дощ. Змінного взуття і одягу не було, бо згоріло в підірваній БМП. Коля захворів на грип, та лікуватися не було можливості, бо бойовики проводили атаку за атакою. Артрозвідки не було. Микола сам наводив вогонь артилерії на наступаючі танки.

06 лютого чергову атаку бойовиків відбили. Коля присів в окопі, раптом з посадки виїхав танк і вистрелив. Снаряд розірвався прямо на бруствері, під яким сидів Микола. Осколок пробив каску і вцілив у голову...

Президент України Указом № 270/2015 «Про відзначення державними нагородами України» за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі посмертно нагородив орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня Миколу Микитюка».

До присутніх учасників меморіального заходу учнів, педагогів та працівників навчального закладу, батьків Миколи Микитюка звернулись: директор закладу Любов Бізюк, голова Ізяславської районної спілки ветеранів Афганістану, голова Громадської ради при Ізяславській районній державній адміністрації Василь Тележинський, голова громадської організації «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників антитерористичної операції» Володимир Павлюк, класний керівник М.Микитюка Тетяна Пархомець, хресна мати М.Микитюка Надія Шевцова.У своїх виступах вони наголосили, що у боротьбі із ворожими загарбниками, Україна втрачає своїх синів. Але кожен із загиблих воїнів залишиться у нашій пам'яті, вдячність за їхній подвиг житиме у серцях українців.

«Ми низько схиляємо голови перед усіма матерями, батьками і вдовами воїнів, які героїчно загинули, тадякували батькам Миколи, Галині Павлівні та Петру Михтоновичу, за те, що виховали сина таким мужнім, хоробрим, люблячим, бо лише така людина могла віддати своє життя за мир на рідній землі», — відзначиливиступаючі на Лінійці Пам'яті.

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять Миколи Микитюка, уродженців Ізяславського району та усіх, хто загинув за територіальну цілісність та державний суверенітет України.

Після закінчення заходу учні школи поклали квіти до меморіальних дошок Миколі Микитюку та Олегу Онищуку. Також Галина Павлівна та Петро Михтонович Микитюки відвідали експозиції шкільного військово-історичного музею, присвячені пам'яті їх сина.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславського НВК

«ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія»

341
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.