Стоматологія
Друк на футболках і чашках

«Останній розділ» (Последняя глава/Last Chapter)

«Останній розділ» (Последняя глава/Last Chapter)

Напередодні Дня пам’яті жертв Бабиного Яру Фондом Цаля Каплуна TsalKaplunFundation завершено роботу над фільмом «Останній розділ» (Последняя глава/LastChapter).

До фільму увійшли матеріали, відзняті під час перебування групи представників Фонду на Ізяславщині у вересні 2019 року, коли було відкрито встановлений Фондом пам’ятний знак на місті масового розстрілу євреїв міста Ізяслав у лісі по дорозі на село Білеве.

Фільм присвячено розповіді про життя єврейської общини в Ізяславі за період XVII-XX ст.Значну частину фільму присвячено трагедії Холокосту на Ізяславщині.

Автором сценарію та директором фільму виступив Леонід Вайн, оператори фільму Євген Літо та АйкСтепанян, креативний директор Юлія Меламуж.

У фільмі використано відеоінтерв’ю американського кіноактора Леонарда Німого (родина якого проживала у свій час в місті Ізяслав) проєкту «ВекслерУстан Історія»Центру книги на ідиш (YiddishBookCenterWeksler’sOralHistory Project). Також до уваги глядачів було запропоновано уривки відеоінтерв’ю свідчень жертв Холокосту на Ізяславщині, надані Шоа Фондом Університету Південної Каліфорнії (ShoatFoundationofUniversityofSouthernCalifornia/USC ShoatFoundation). В ході роботи над сценарієм та у самому фільмі було використано ряд матеріалів Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею (директор Людмила Левицька). Також у фільмі прозвучав лист СюніДереша з «Чорної книги», під редакцією Василя Гроссмана та Іллі Еренебурга(Єрусалим, 1980 р.).

Рік тому, у вересні 2019 року, було підписано меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між Фондом Цаля Каплуна TsalKaplunFоundation (Сполучені Штати Америки, Нью-Йорк), Ізяславською районною державною адміністрацією Хмельницької області, Ізяславською районною радою, Ізяславською міською радою Ізяславського району Хмельницької області, з метою взаємодії, взаємодопомоги та отримання позитивного результату від реалізації спільних дій по збору матеріалів про історію Холокосту в Україні та поширення інформації та зібраних матеріалів.

Нещодавно за підтримки ФондуЦаля Каплуна Ізяславським районним історико-краєзнавчим музеєм було здійснено видання книги «Світанок запалив далекий небосхил» (Л.Левицька). Також працівниками музею проводиться робота щодо вивчення історії Холокосту на території Ізяславського району.

Переглянути фільм можна за наступними посиланнями: англомовна версія фільму youtu.be/UQa6FVyfBe0, російськомовна версія фільму https://youtu.be/IrOAM9eKKak

Сектор РДА

177
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.