Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Осіння депресія - це міф, осіння хандра - реальність

​Осіння депресія - це міф, осіння хандра - реальність

Осінь – дивовижна пора, яка надихає і зачаровує яскравими барвами. Але більшість людей сприймають осінь як найсумнішу пору року, коли на зміну сонячним дням приходять сірі, туманні та дощові будні. Серед таких людей і я.

Як тільки дні, коли сонячне проміння ніжно огортало обличчя, змінилися на похмуру та позбавлену тепла буденність, мій хороший настрій вирішив «зіграти у хованки». Для того, щоб прокинутися зранку і піти на навчання, я докладала просто величезних зусиль. Надзвичайно важко було розплющити ще спраглі до сну очі та підняти безформне, наче вата, тіло. Що вже говорити про навчання? Доводилося випивати літри кави, для того, щоб відігнати сон і змусити себе вчити хоча б надважливі предмети. З яскравої і життєрадісної дівчини, я перетворилася на амебну істоту, яка стала не те що непривабливою, а навіть огидною. Тоді я вирішила звернутися по допомогу до «дядечка гугла». І тут все почалося… Чи не на кожному сайті почали писати, що симптоми, які в мене виникли це не що інше, як депресія, і потрібно хутко бігти до лікаря, і купляти величезний список препаратів. Але саме тут варто зупинитися і сказати собі «Стоп!».

На щастя, я швидко отямилася і запитала поради у своєї мами, яка за сумісництвом лікар. Як виявляється, між депресією і хандрою є величезна різниця. Звичайно, осіння хандра може призвести до депресії, але між цим є бездонна прірва. Крім того, депресія може виникати у будь-яку пору року. Власне саме тому я й пишу лист у газету. Хочу, щоб люди не витрачали величезну суму грошей на антидепресанти і не били на сполох через те, з чим можуть справитися самотужки.

По-перше, зниження настрою, частіше за все пов’язано з тим, що змінюється тривалість світлового дня, псується погода, а отже трохи падає рівень життєвої енергії, підвищується втомлюваність, оскільки людям не вистачає світла. А для людей, які не страждають на серйозні психічні розлади, осінній сезонний період насправді нічим не загрожує. Що ж робити, щоб легше пережити осінь?

Щоб цей період був не таким нестерпним, просто потрібно піклуватися про себе. Якщо вам хочеться спати не звичні 8 годин, а десять — треба спати, треба давати організму можливість адаптуватися.Коли відчуваєш хандру, потрібно робити все те, що робиш зазвичай, але дуже уважно стежити за своїм графіком, і слідкувати за тим, щоб не було перевтоми. У разі, коли ви дуже сильно мерзнете, слід вживати калорійнішу їжу, тому що тілу елементарно потрібно більше пального для обігріву, але категорично заборонено сидіти на дієтах, як «люблять» усі красуні. Дуже важливий тілесний контакт із близькими: вам просто необхідно обійматись, гладити одне одного по голові і дарувати тепло. Так ми покращуємо відчуття свого тіла, поліпшуємо настрій та почуваємось не самотніми. Якщо ви і досі відчуваєте себе втомленими, потрібно пошукати те, чого можна не робити. Сон, їжа, спілкування з приємними та близькими людьми, заняття спортом і хобі — невід'ємні складові вашого дня, а от все інше можна «викинути» на певний час, доки ви не станете почуватися краще.

Увага!!!Якщо пригнічений стан триває більше двох тижнів, є різкі зміни у вазі, постійне відчуття втоми, зменшення концентрації уваги, відчуття неспокою чи безнадії, ви почали спати більше 11-12 годин на добу, або по кілька разів прокидатись уночі – це може стати тривожним дзвіночком і в такому разі слід звернутися до спеціаліста.

Для того, щоб краще почуватися, потрібно думати не про зливи і холод, а про нереальну красу, адже лише осінню вигляд з вікна перетворюється у справжню казку. Будьте ближчими один до одного і нехай вас зігріває кохання, в'язані шкарпетки та гаряча кава.

Аліна Ріжко

141
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.