Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Операція «Порятунок пернатого»

Операція «Порятунок пернатого»

Під час зимових холодів наші пернаті друзі намагаються знайти місце, де зможуть спокійно пережити несприятливі погодні умови. Одним з таких місць стала річка Горинь, яка протікає через село Клубівка. Саме там цього річ зупинилася зграя лебедів.

Мешканці села зазначають, що лебеді завітали до їхнього села не вперше. Майже кожного року вони радують око жителям села. Кількість лебедів кожного року різна. Цьогоріч на річці Горинь зимують близько вісімдесяти особин.

Охочі поглянути на красу цих птахів щодня навідуються до річки. Відвідують лебедів не лише мешканці села, але й жителі інших сіл, які знають про місцевих пернатих.

Подивитися на красу цих птахів приїхала і журналістка газети «Партнер» разом з мешканцем села Богданом Глоданом. Птахи радо йшли на контакт і, висторчивши довжелезні шиї, наче цікавилися: «Що ж ви нам принесли?». Відвідувачі підгодували лебедів насінням кукурудзи. Під час трапези журналістка помітила на шиї одного з лебедів рибальські снасті. Напевно, пернатий заплутався у них під час пірнання.

На щастя, журналістка та житель села не залишилися байдужими, а спробували допомогти бідоласі. Вони, доклавши чималих зусиль, спіймали птаха та розрізали рибальські снасті, які обмоталися навколо шиї. Птах навіть не намагався вщипнути небайдужих, лише безпорадно махав крилами. Після «операції порятунку» лебедя відпустили до інших членів зграї. Дивно, але це не відлякало лебедів від людей, вони й далі радо йшли на зустріч.

Попри те, що відвідувачів чимало, журналістка разом з Богданом Глоданом закликає допомагати птахам: підгодовувати та рятувати за потреби. Але слід пам’ятати про правила годування диких птахів, аби не завдати більше шкоди аніж користі.

«Хліб — це шкідлива нездорова їжа для диких водоплавних птахів, яка може призводити до серйозних проблем зі здоров’ям. Білий хліб не має, по суті, жодної поживної цінності — власне, окрім калорій, йому більше нічого запропонувати птасі», — пояснюють в Українського товариства охорони птахів.

Що може статись, якщо кинути хліб птахам?

Для початку це послаблює їхні інстинкти шукати їжу. Звісно, дуже мило годувати птахів ледь не з рук, але це — дикі істоти, які мають самотужки могти про себе подбати.

До того ж це шкодить їхньому здоров’ю. Якщо годувати лебедів хлібом, їм стає складно їсти іншу їжу, через що вони не доотримують поживні речовини. Через це в таких птахів можуть сформуватися так звані «крила ангела»: порушення, коли крила птаха стирчать, а не обтічно лежать на тілі. У більшості випадків птахи з такими порушеннями не в змозі літати. Цей стан — невиліковний.

Також хліб «забиває» шлунки птахів і погано перетравлюється. А мокрий та гнилий хліб — ідеальне місце для розмноження цвілі, яка може потрапляти в легені птахів і призводити до їхньої смерті.

Британське Королівське товариство охорони птахів рекомендує годувати лебедів зерном (наприклад, пшеницею), та овочами (особливо салатом та картоплею). Їжа має бути достатньо дрібно нарізаною, щоб птах міг її проковтнути. Кидати її треба на воду, а не годувати з рук.

Дотримуючись цих простих правил ви зможете справді допомогти птахам, а не завдати ще більшої шкоди.

Аліна Ріжко

259
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.