Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Оговорили перспективи і виклики децентралізації

Оговорили перспективи і виклики децентралізації

Оговорили перспективи і виклики децентралізації

Минуло вже досить часу, коли вступив в дію Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», який дав офіційний старт укрупненню громад в Україні. Відповідно до цього Закону, об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст має відбуватися на добровільній основі, а для формування спроможних громад має бути затверджений Перспективний план, який повинен стати путівником для громад у процесі об'єднання.

Перспективний план об'єднання територіальних громад району погоджений Кабінетом Міністрів України. Проте новий для країни процес об'єднання громад зачіпає інтереси багатьох сторін – представників виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, мешканців. Тому відбувається він непросто.

8 вересня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбувся семінар-практикум з питання формування об'єднаної територіальної громади за участі голови Новоушицької об'єднаної територіальної громади Олега Московчука та завідувача юридичним відділом апарату селищної ради Ігоря Зубаля. Учасники заходу змогли отримати необхідну інформацію про процес об'єднання територіальних громад та досвід і напрацювання із практики діяльності об'єднаної територіальної громади.

У зустрічі, яка була досить активною та дискусійною, взяли участь голова районної державної адміністрації Борис Яцков, перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, Ізяславськийміський голова Валентина Корнійчук, сільські голови району, громадський актив міста та сіл району.

Олег Московчук окреслив чіткий алгоритм створення об'єднаних територіальних громад:

1) ініціювання об'єднання територіальних громад. Ініціатором може виступати сільський чи селищний голова, група депутатів, збори активу громади, органи самоорганізації населення;

2) прийняття на сесіях міської/сільських рад рішень про об'єднання;

3) створення спільної робочої групи, кількісний склад якої визначається на паритетних засадах від кількості громад, які мають намір об'єднатись;

4) напрацювання робочою групою документу із планом заходів, в якому чітко зазначається, що необхідно зробити по кожній території ОТГ;

5) отримання юридичного висновку обласної державної адміністрації про створення об'єднаної територіальної громади;

6) після проведення обговорення усі ради на засіданні сесій приймають рішення про створення ОТГ;

7) звернення до центральної виборчої комісії про проведення виборів до ОТГ;

8) проведення виборів.

«Сьогодні в Україні на прикладі перших об'єднаних територіальних громад такі механізми були запущені в дію і показали свою результативність. Тому ми особливо нового нічого не придумуємо, базові принципи у цих документах закладені відповідно до «Європейської хартії місцевого самоврядування» та адаптовані до українських реалій. На даний час нова об'єднана громада отримує, так би мовити, бонус від держави, субвенцію для розвитку інфраструктури. Ця субвенція розраховується від площі території, яка об'єдналася, і кількості населення. І чим більша кількість населення – тим більші фінансові надходження. Така фінансова допомога гарантована державою протягом трьох років для підтримки новостворених об'єднаних громад. Згідно із задумом, об'єднані громади матимуть бюджетну автономію, залишатимуть у себе більшу частину податків, а також отримуватимуть державні субвенції та дотації напряму», — зазначив у своєму виступі Олег Васильович.

Він також зауважив, що територіальні громади втрачають мільйони через небажання об'єднатися. Присутні обговорили перспективи, виклики реформи децентралізації та алгоритм дій для створення об'єднаної територіальної громади. Представники Новоушицької громади розповіли про те, хто має право ініціювати об'єднання територіальної громади, як готувати відповідні документи, які функції виконуватимуть старости тощо. Озвучили вони і ряд економічних питань, наприклад, як отримати додаткові надходження до бюджету.

Звертаючись до учасників семінару, голова районної державної адміністрації Борис Яцков наголосив, що реформа децентралізації – це незворотній процес, який дозволяє отримати значний фінансовий ресурс для розвитку територіальних громад.

Також Борис Олександрович зауважив, що розуміє, нове завжди відлякує, але від цього нікуди не подінешся і не втечеш, а якщо хочемо жити добре, то повинні на себе брати відповідальність і скористатися наданими можливостями. Запевнив, що керівництво району буде підтримувати і робити усе для того, щоб на Ізяславщині з'явились об'єднані територіальні громади.

Під час зустрічі неодноразово наголошувалося на необхідності прийняття вольового рішення із створення громади, на правильному використанні та розподілі коштів бюджету об'єднаної територіальної громади, на доцільному використанні землі на території громади та іншому.

В.Кучерук

68
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.