Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Обговорено хід виконання заходів по впровадженню енергоменеджменту в бюджетних установах району

Обговорено хід виконання заходів по впровадженню енергоменеджменту в бюджетних установах району

Під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Павла Ковальчука відбулось засідання робочої групи з питань запровадження системи енергоменеджменту в бюджетних установах Ізяславщини.

Керівництво райдержадміністрації вбачає одним із першочергових завдань запровадження в районі системи енергетичного менеджменту. Впровадження вищезгаданих заходів є чимось абсолютно новим.Проте цей крок є вимогою часу, адже саме передовий досвід в галузі енергоменеджменту дозволяє оптимізувати витрати підприємств та установ на енергоносії, звести до мінімуму втрати та максимально ефективно використовувати кошти, крім того збільшити використання альтернативних джерел енергії та зменшити викид парникових газів у атмосферу.

Наразі це питання є особливо актуальним для місцевих бюджетів в умовах проведення реформи децентралізації, адже окрім значних фінансових преференцій для місцевих бюджетів у вигляді коштів податків і зборів, на них лягає таке серйозне навантаження як утримання об'єктів соціальної сфери.

Саме тому оптимізація витрат на утримання бюджетних установ є вкрай важливою, адже є однією із запорук стабільного розвитку громад та їх спроможності та дозволить їм у майбутньому в повній мірі забезпечити своїх мешканців якісними послугами. Серед значних переваг впровадження системи енергоменеджменту – заощадження бюджетних коштів, підвищення ефективності використання енергоресурсів і підтримка місцевої економіки.

Завданням енергоменеджменту не є впровадження тотальної економії енергоресурсів. Енергетичний менеджмент – це моніторинг, контроль та оптимізація постачання й використання енергії. Заходи з енергоменеджменту спрямовуються на оптимізацію таких витрат у фізичних величинах, тобто забезпечення такого рівня витрат енергоносіїв, який в повній мірі дасть можливість комфортно працювати установі чи організації, не допускаючи неефективного їх витрачання.

Щоденний контроль витрат енергоносіїв, що передбачає цілу систему енергетичного менеджменту, дає можливість зекономити до 20% енергоносіїв, а це — значна економія місцевого бюджету. Заощаджені кошти у подальшому можна направити на інші проекти з енергоефективності, а також розвиток інфраструктури, об'єктів соціальної сфери тощо.

На даний час в Ізяславському районівизначено відповідальних осіб за даний напрямок роботи: координатором в усіх сферах району є перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, за бюджетну сферу відповідальний відділ економічного розвитку, торгівлі та інфраструктурирайдержадміністрації, а сектор житлово-комунального господарства райдержадміністрації – за комунальні підприємства району. У бюджетних установах визначено відповідальних осіб за даний напрямок роботи.

Крім того регулярно здійснюється моніторинг споживання енергоносіїв та ресурсів в районі, проводиться систематичний аналіз та контроль за ефективністю використання енергоресурсів, із врахуванням яких відбувається планування витрат на енергопостачання об'єктів бюджетної сфери на наступний рік.

У ході зібрання присутніми було обговорено хід виконання заходів по впровадженню енергоменеджменту в районі, а також план подальших дій.


За матеріалами відділу економічного розвитку,

торгівлі та інфраструктурирайдержадміністрації

24
RSS
Гость
22:08
Конкретно замутили!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.