Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Обери альтернативу пластику – врятуй планету!

Обери альтернативу пластику – врятуй планету!

«Кульок потрібен?» — таку фразу ми чуємо кожного разу після під час закупів. 

Та чи можна знайти альтернативу поліетиленовим пакетам, і чи взагалі потрібно шукати? Якщо ви досі не відмовились від пластикових пакетів, то з наступного року вас змусить це зробити держава. Днями президент підписав закон про заборону використання пластикових пакетів в Україні, який регулює їх обіг та має на меті стимулювати розвиток виробництва біорозкладних пластикових пакетів. Ймовірно на простих жителях це не позначиться, більше «вдарить» по підприємцях, яким доведеться замінити на полицях супермаркетів такі «зручні» пакетики для фруктів, овочів, круп, м'яса на відповідники з екологічних матеріалів.

За даними ООН, пластикові пакети розкладаються близько 1000 років, тоді як використовуються в середньому тільки 12 хвилин. Щохвилини люди використовують близько 10 мільйонів пакетів. Щороку – близько 5 трильйонів.

Використані пакети знаходять на гірських вершинах і в найглибших западинах океанів, вітри розносять їх вулицями і лісами. Щороку тисячами гинуть тварини і птахи, які ковтають шматки цього одного з найпоширеніших видів пластикових відходів.

Нині вже близько 40 країн світу ввели заборону або обмежили продаж та виробництво пластикових пакетів. Наприклад, з 1 квітня у Грузії набули чинності правила, що забороняють виробництво, імпорт, продаж та видачу в магазинах одноразових поліетиленових пакетів, а Нью-Йорк став другим штатом США після Каліфорнії, який ухвалив заборону на продаж одноразових поліетиленових пакетів.

Щорічно з’являється більше трильйона нових пластикових пакетів. За деякими оцінками, 80% сміття, яке продукує середня українська сім’я, складає пластик, в тому числі поліетиленові пакети. Цікаво, що в Україні одна людина використовує в середньому 500 одноразових пакетів на рік.

Деякі українці вже стали частиною позитивних змін, відмовившись від використання таких поширених у побуті і таких руйнівних для навколишнього середовища пакетів.

В мережі можна знайти десятки, якщо не сотні, публікацій на теми для чого потрібно відмовитись від пластику, як сортувати сміття та чому в Україні необхідно заборонити використання пластикових пакетів у магазинах. Проте ми хочемо запропонувати вам альтернативу поліетиленовим пакетам. Адже перехід на безпечну альтернативу не лише зробить життя «зеленішим», а й дозволить значно зекономити у кінцевому підсумку. Отож читайте і «мотайте на вус».

Найчастіше екологічним синонімом поліетиленових пакетів є еко-торбинки. Варіацій яких десятки: з бавовни, льону, плащівки, сітки, еко-шкіри, спанбонду (поліпропіленове полотно, яке створюють з розплавленого полімеру), брезенту тощо. Менш популярними є мішечки з бамбукової та конопляної тканини, проте і такі можна знайти.

Маленькі еко-торбинки найкраще підходять для покупок горішків, сухофруктів та насіння, середні — для круп, а більші для овочів та фруктів.

Екологічною заміною пластиковим пакетам можуть стати сумки. Вироблена з натуральних або синтетичних матеріалів, створених на основі відходів виробництва або вторинної сировини, альтернатива зазвичай дуже міцна і легко переться. При утилізації багаторазових сумок, які викидаються досить рідко, виділяється набагато менше шкідливих речовин, ніж під час знешкодження поліетилену.

Багаторазові скляні та металеві контейнери. Плануючи купувати м’ясо, рибу, морепродукти чи “густіші” молокопродукти, наприклад твердий та домашній сир, візьміть з собою кілька багаторазових контейнерів. Але обов’язково завчасно попередьте про це продавця!

Плетені сумки-сіточки, які відмінно підходять для перенесення продуктів і товарів, набувають популярності, як екологічна альтернатива пластиковим пакетам та модний аксесуар. Різнокольорові, капронові або бавовняні, довгі або маленькі сіточки здатні задовольнити найвибагливіші смаки.

Паперові пакети, пакети з крафт-паперу, обгортковий папір, які біологічно розкладаються, можна вважати найекологічнішою і найбезпечнішою альтернативою. Паперові відходи швидко перегнивають на звалищі й не завдають шкоди природі. Розраховані на велику вагу паперові пакети анітрохи не гірші за поліетиленові.

В Україні цей вид упакування можна зустріти у м’ясних відділах, пекарнях, крамницях з крупами та горішками, і кафе в форматі їжі «to go». Також цупкіші та більші пакети можна використовувати кілька разів, адже вони місткі, зручні та естетичніші, ніж аналогічні поліетиленові і розкладаються у рази швидше.

Проте крафтові пакети не переробляються, адже папір вбирає у себе жир та вологу, від чого стає непридатний для вторинної переробки.

Обираючи одноразові паперові пакети краще купувати їх без різноманітних вставок, бо з ним пакети уже не вважають екоальтернативою.

Проте серед крафтових пакетів можна натрапити на дой-паки, тобто багаторазове упакування з прозорим ”вікном”. Така упаковка буває різної якості та розміру, відповідно до товщини та складу залежить як довго її можна використовувати повторно.

Тканинні мішечки, які підходять для пакування сипучих продуктів — борошна, крупи, цукру, набагато міцніші та надійніші за поліетиленові пакети. Така альтернатива вірно служитиме протягом тривалого часу. На додачу, прокип’ячені у розчині кухонної солі тканинні мішечки захищатимуть вміст від шкідників.

Скляні та алюмінієві багаторазові бутлі для молока та олії на розлив у крамницях. Також не варто забувати про скляні банки (слоїки) у яких можна приносити додому сметану та різноманітні молочні продукти, ягоди, дрібні фрукти та овочі, гриби тощо.

Також в Україні діє виробництвобіопакетів. З 2010 року Дніпропетровська корпорація «Біосфера» запустила проект – серію пакетів для сміття БІО, що здатні швидко розкладатись. Диво-пакети випускаються під ТМ «ФрекенБок», які продаються у звичайних магазинах. Пакети для сміття БІО виготовлені згідно з європейськими стандартами і мають сертифікат лабораторії Symphony Environmental (Великобританія).

Заявлений період розпаду пакета – 3 роки. Виробник гарантує, що після закінчення цього терміна пакет розпадеться на екологічно безпечні складові: воду, вуглекислий газ та гумус.

При їх біорозкладанні виділяється не метан, а вуглекислий газ, що в набагато меншій мірі позначається на прогресуванні «парникового ефекту», а добавка нешкідлива.

Такі прості, проте не менш зручні, альтернативи допоможуть зберегти кошти і покращити екологічний стан Землі. Пам’ятайте, що почати економічно та екологічно використовувати природні ресурси, а також говорити «ні» поліетиленовим пакетам можна вже зараз. Адже від кожного з нас залежить екологічний стан нашої планети. І якщо кожен зробить хоча б невеличкий вклад, відмовившись від використання пластикових виробів, то нам вдасться покращити екологічний стан нашої планети, а також зберегти життя тваринам, які страждають від цих відходів.

Аліна Ріжко

100
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.