Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Обережно на залізниці!

Обережно на залізниці!

Залізниця — це зона підвищеної небезпеки, де головним травмуючим фактором був та залишається наїзд рухомим складом, а також високий рівень напруги в контактному проводі.

Основною технічною причиною травмування є вільний доступ до залізничних колій, адже вони проходять через населені пункти. Для попередження нещасних випадків, передбачені та обладнані тунелі, пішохідні мости, які виключають находження людей безпосередньо на коліях.

В межах Шепетівської дистанції за останні три роки загинуло 13 сторонніх осіб через необережне поводження на залізничних коліях, 3 важко травмовано, 1 особа не значні травми. Крім того, сталося 4 зіткнення поїздів з автомобілями, тракторами. Результатом цього є загибель 1 людини, 3 особи було важко травмовано, численні пошкодження локомотивів та автотранспорту.

Перебування дітей у зоні залізниці може бути смертельно небезпечним. Проте, нехтуючи заборонами, при відсутності контролю зі сторони батьків, діти безпечно ходять по коліях, катаються на підніжках вагонів, слухають музику в навушниках, розмовляють по телефону і як наслідок не спроможні своєчасно помітити чи почути про наближення небезпеки. Такі пустощі не залишаються безкарними, діти отримують травми різного ступеня тяжкості, і як правило залишаються інвалідами.

Особливо необхідно звернути увагу на такі модні тенденції, які призводять до травматизму, як рух так званих зацеперів. Зацеперами називають підлітків до 18 років, які в пошуках гострих відчуттів стрибають та катаються на дахах вагонів та вагонних сцепах, знімають «селфі», відео та викладають його в Інтернет. Людина відволікається, вона не чує наближення потяга, а інколи свідомо його ігнорує, при цьому втрачає час для відходу на безпечну відстань і відповідно потрапляє під нього.

Для отримання електротравм достатньо наблизитися до контактної мережі на відстань менше 2 метрів. Величина напруги, що проходить по контактному проводі сягає до — 27500 Вольт, для порівняння — в електричній розетці вона становить 220 Вольт і є достатньою для смертельного ураження.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ОСНОВНИХ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ

Під час переходу через залізничні колії, особливо на станціях, треба бути особливо уважними, не слід ризикувати. Переходьте лише в спеціально встановлених місцях, не підлазьте під вагонами, економлячи хвилинки — можна позбутися життя! Обов'язково слід пам'ятати, що ризиком та небезпекою являється будь-яке ходіння як вздовж колії на близькій відстані (менше 2,5м), так і по коліях. Пам'ятайте, що потяг, який рухається зупинити не легко, так як гальмівний шлях залежить не лише від швидкості потяга, а і від його ваги.

Перетинаючи колію в навушниках, або розмовляючи по телефону можна навіть не почути сигнал потягу, при цьому зорова увага, як правило, зосереджена на тому, як, та де зручніше перейти колію.

Не всі уявляють небезпеку, яку несуть в собі, на перший погляд, не рухомі вагони. Не випадково Правила не дозволяють обходити вагон, що стоїть на відстані ближче 5 м, та категорично забороняють пролазити під вагонами, так як кожен вагон на станції знаходиться в роботі та в будь-який момент може прийти в рух.

Відомо, що по законам фізики небезпечно знаходитися між двома потягами, котрі рухаються, так як при цьому виникає повітряний потік такої сили, що людину може «затягти» під колеса потяга. Потрапивши в таку ситуацію, рекомендовано присісти, або навіть лягти на землю, щоб зменшити повітряний потік. Смертельно небезпечно підійматися на дах рухомого складу. Виявивши обірваний провід, що йде від опори та спеціальних конструкцій контактної мережі та повітряних ліній електропередач, не наближайтеся до нього ближче ніж на 10 метрів.

Дотримання елементарних правил безпечної поведінки на залізниці збережуть ваше життя та здоров'я.


Ізяславська РДА

За матеріалами джерел мережі Інтернет

139
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.