Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Обережно кліщі!!!

Обережно кліщі!!!

Обережно кліщі!!!

Ось і прийшла весна! Наближається сезон відпочинку на природі. Але радість від перебування на природі може зіпсувати такий неприємний і навіть небезпечний моментами, як напад кліщів.

Кліщі підстерігають здобич сидячи на кінчиках травинок, листя нижніх гілок кущів. Лісові кліщі малорухливі і за все життя навряд проповзають десяток метрів, але жертву вони можуть відчувати на відстані 30-50м. Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час, після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, кліщі можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, домашніми тваринами.

Ця невелика комаха може розповсюджувати важкі інфекційні хвороби.

Кліщовий енцефаліт, яким людина може заразитися від укусів кліща, вражає нервову систему. Його симптоми — дуже сильний головний біль, блювота, запаморочення, висока температура.

Хвороба Лайма ( лайм-бореліоз ) — бактеріальне захворювання, спочатку вражає шкіру, тому місце укусу слід обов'язковопромити. Хвороба лікується антибіотиками, вакцини проти неї не існує. Інкубаційний період: 1-20 діб (частіше 7-10) діб. Основна ознака: через 7-10 днів пляма на місці укусу розповзається вшир, з'являється нездужання, головний біль, нудота. Лікування досить тривале та дороговартісне. Якщо хворобу запустити, це позначиться на серцево-судинні і нервові системі.

Способи щоб убезпечити себе:

Для прогулянок на природі покривайте голову головним убором, одяг повинен щільно прилягати до тіла. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд вдома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям. Повернувшись додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть його.

Одяг, а також відкриті ділянки тіла можна обробити спеціальними речовинами. Сьогодні існує кілька груп спеціальних захисних засобів від кліщів:

— Репеленти – речовини, що відлякують комах. Ці засоби можна наносити на одяг, а також відкриті ділянки тіла. Одяг, оброблений репелентами, зберігає захисні властивості до 4-5 діб. Перед тим, як наносити засіб, уважно читайте інструкцію.

— Акарицидні засоби – речовини, що вбивають кліщів. Акарицидні засоби від кліщів токсичні для людини, і тому наносити їх можна тільки на одяг, але ні в якому разі не на відкриті ділянки тіла.

— Комбіновані засоби — наносити такі засоби можна тільки на одяг.

Спілкування з природою не завжди проходить з користю. Укуси кліщів можуть таїти в собі велику загрозу для здоров'я, тому будьте пильні та обережні.

114
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.