Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Новий штраф за порушення карантину

Новий штраф за порушення карантину

Його розмір становить від 3 тисяч 400 гривень до 5 тисяч 100 гривень. 

Верховна Рада України прийняла чергові зміни до чинного законодавства, яке стосується протидії COVID-19. Цього разу парламентарі вирішили запровадити нові штрафи. Їх планують накладати на суб’єктів господарювання, наприклад підприємців, які приймають відвідувачів без вдягнених захисних масок. За відповідний законопроєкт нардепи проголосували 17 грудня. Однак науково-експертне управління парламенту вказало на його проблемні сторони…

Згідно з текстом законопроєкту №3890, новий штраф мають накладати за допуск у громадські будівлі, споруди й транспорт людей без захисних масок або респіраторів, які повністю закривають рот і ніс. А також — за невжиття заходів у випадку їх перебування без засобів індивідуального захисту. Таке стягнення загрожуватимуть різним видам суб’єктів господарювання: підприємствам, установам, організаціям і громадянам. Їх можуть оштрафувати у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 3 тисяч 400 гривень до 5 тисяч 100 гривень.

Крім правоохоронців, такі штрафні санкції можуть накладати посадовці державної санітарно-епідеміологічної служби, головні державні санітарні лікарі та їх заступники.

Про необхідність нових штрафів і проблемні сторони законопроєкту

«Послаблення карантинних заходів суспільство сприймає як скасування карантину. Серед населення виникла тенденція нехтувати носінням у громадських будинках, спорудах і транспорті засобів індивідуального захисту, — зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту. — Також у деяких магазинах, торгових центрах і громадському транспорті постійно ігнорують вимоги карантину. Також там відсутній контроль уповноважених осіб щодо допуску та перебування відвідувачів у засобах індивідуального захисту».

Тому законотворці вирішили накласти додаткову відповідальність на суб’єктів господарювання, щоб не допустити поширення коронавірусу.

Проте у висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради наводяться зауваження до прийнятого законопроєкту. У ньому вказано, що чинне законодавство України вже містить належні правові передумови для реагування на порушення вимог карантинних заходів. Також звертають увагу на відсутність законодавчого визначення понять «захисна маска», «засіб індивідуального захисту», «громадські будинки», «громадські споруди».

«Крім того, формулювання «невжиття заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту» не дає змоги чітко встановити всі ознаки порушення. Відтак при практичному застосуванні пропонованої норми можуть виникнути конфліктні ситуації, загострення соціального напруження», — переконані працівники Головного науково-експертного управління.

Сайт "Є"

181
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.