Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Нові норми. Як харчуватимуться школярі

Нові норми. Як харчуватимуться школярі

У рамках шкільної реформи Міністерство освіти та науки спільно з Міністерством охорони здоров’я вже з 1 вересня планує ввести нові норми харчування. До розробки меню та всіх деталей таких змін долучилась не лише перша леді Олена Зеленська, а й відомі кухарі, наприклад, Євген Клопотенко. Що ж зміниться у шкільному меню?

Нові норми мають на меті зробити шкільне харчування більш збалансованим та корисним для дітей і передбачають чіткий розподіл білків, жирів та вуглеводів, які мають містити страви, пропоновані школярам упродовж дня.

Особливо звертатимуть увагу на зменшенні цукру в стравах, які готуватимуть у шкільних їдальнях. Чиновники планують зменшити вміст цукру в спожитих стравах у 2-2,5 рази. Також у школах збільшать прийом фруктів, приблизно на 100 г за один прийом їжі. А прийом хліба буде кількісно зменшений. У щоденному раціоні дітей збільшать кількість м’яса таким чином, щоб було забезпечено дві порції протягом дня.

Обов’язковим продуктом під час обідньої перерви стане молоко, йогурт або кефір. Сир також буде присутнім у меню в обов’язковому порядку. В свою чергу, якщо ж у школярів є алергія на певний продукт, наприклад, на молоко, то воно буде замінене напоями на рослинній основі.

Нагадуємо, реформування шкільного харчування було розпочато у 2020 році і є однією з цілей, визначених Національною стратегією розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі, схваленою Указом Президента України від 25.05.2020 №195/2020.

Водночас, медійні люди, починаючи від першої леді Олени Зеленської, також активно долучилися до створення нового шкільного меню. Один із кращих кухарів України Євген Клопотенко на своїй сторінці у Facebook повідомляє:

“Ми з моєю командою “Культура їжі I Cult Food” та командою дієтологів взяли оновлені правила та розробили чотирьохтижневе меню. Вже його презентували. Це 160 страв. Вони скомбіновані у повноцінні прийоми їжі, що не повторюються протягом місяця. Школам тепер не треба самим складати меню. Все вже є.

Саме Олена Зеленська ініціювала робочу групу для того, щоб у школах діти харчувалися не лише якісно, але й з користю для здоров’я.

Коли перша леді на початку своєї діяльності з реформи шкільного харчування звернулася до мене за консультацією, з мого досвіду було очевидно, що в школах нічого не покращиться, доки там діють старі норми харчування, – коментує Женя Клопотенко.

Але вже зараз здійснено ряд важливих кроків та прийнято рішень для впровадження нового здорового меню у школах.

«Хмельниччина Північ»

194
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.