Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Нові ліки проти коронавірусу мають випробувати в Україні

Нові ліки проти коронавірусу мають випробувати в Україні

Один з експериментальних препаратів вже схвалила Великобританія.

Відсутність ефективних ліків проти коронавірусу є однією з причин нинішнього рівня смертності від його ускладнень. В усьому світі медики змушені переважно боротися зі симптомами COVID-19. Однак невдовзі ситуація може змінитися: на початку листопада майже одночасно американські компанії «Pfizer» і «Merck» повідомили про успішні випробування експериментальних таблеток проти коронавірусу. Наразі використання обох препаратів затверджують у США та низці інших країн. Отримати їх планують і в Україні. Для цього Міністерство охорони здоров’я видало наказ щодо клінічних випробувань цих ліків.

Згідно з наказом МОЗ від 4 листопада, в Україні мають випробувати експериментальні препарати від коронавірусу, виробництва «Pfizer» і «Merck». Щоб оцінити їх ефективність і безпечність, зокрема використовуватимуть метод подвійного плацебо. Під час таких досліджень лише частина пацієнтів отримає нові ліки.

На нещодавніх брифінгах міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко вже зазначив, що Україна давно веде перемовини про закупівлю експериментальних препаратів проти коронавірусу. Нині вони на фінішні прямій.

Що відомо про експериментальні ліки проти коронавірусу

Згідно зі заявою «Pfizer», розроблені ними таблетки «Паксловід» знижують ризик госпіталізації та смерті від коронавірусу на 89 відсотків. Такий результат був продемонстрований серед людей, які починали їх приймати впродовж трьох-п’яти днів після госпіталізації.

Натомість представники компанії «Merck» говорять, що їх препарат «Молнупіравір» знижує ризик важкого перебігу хвороби на 50 відсотків. Його необхідно починати приймати не пізніше, ніж на п’ятий день після появи симптомів. Використання цих таблеток 4 листопада вже погодила Великобританія, яка стала першою у світі країною, що схвалила експериментальні ліки проти коронавірусу.

Загалом принцип дії обох препаратів однаковий: вони покликані «заблокувати» певну частинку вірусу, яка відповідає за його розмноження.

За інформацією американського наукового журналу «Scientific American», створення ефективних противірусних препаратів завжди було неабияким викликом. Якщо одним антибіотиком можна одразу вбити кілька груп бактерій, з вірусами ситуація зовсім інша. На відміну від мікробів, вони не є повноцінними живими організмами. Щоб заблокувати їх дію на організм та стримати розмноження, ліки мають відповідати їх специфічній будові. Чим вона складніша, тим важче розробити ефективний противірусний препарат.

Сайт "Є"

229
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.