Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Нова форма сімейного влаштування дітей – патронатна сім'я

Нова форма сімейного влаштування дітей – патронатна сім'я

Нова форма сімейного влаштування дітей – патронатна сім'я

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Мета патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини шляхом надання соціальних послуг, під час перебування дитини в сімейному середовищі патронатної сім'ї, а не в інтернатному закладі закритого типу. Патронатні сім'ї приймають дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це своєрідна домашня альтернатива Центрам соціально-психологічної реабілітації. Така форма виховання останні роки існувала в Україні як експеримент. А цього року держава уперше виділила кошти на створення патронатних родин і оголосила набір батьків-вихователів.

Законом України № 936-VІІІ від 26.01.2016 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», визначено, що термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

Важливим є обов'язкове проходження кандидатами в патронатні батьки спеціального курсу навчання, яке передбачає підготовку батьків до виховання дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї. Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту населення за визначенням відповідно місцевої державної адміністрації або місцевої ради.

За детальною інформацією щодо створення патронатної родини звертатись до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: м. Ізяслав, вул. Незалежності, 43 (ІІ поверх), телефон для довідок: 4-21-38 та до районної служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації (м.Ізяслав, вул.Незалежності, 2 (І поверх), телефон для довідок: 4-29-55).

За матеріалами Ізяславського РЦСССДМ

103
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.