Стоматологія
Друк на футболках і чашках

"Нехай моя ялинка залишиться у лісі"

"Нехай моя ялинка залишиться у лісі"

«Нехай моя ялинка залишиться у лісі»

Наближається чарівне свято — Новий рік. А який же Новий рік без красуні ялинки? Це, напевно, найголовніша учасниця цього казкового свята, з якою пов'язано стільки приємних спогадів, про яку складено силу-силенну віршів, пісень, загадок. Новорічні свята тривають всього кілька тижнів, а ялинка чи сосна ростуть он скільки років, щоб створити нам новорічний настрій.

Та мало хто задумується над тим, що мільйони деревець падають під сокирами. Найжахливіше станеться потім – свято закінчиться, з ялинки знімуть всі прикраси, а саму винесуть і викинуть на смітник. А щоб виросла ялинка заввишки 3 м потрібно 10-15 років! Люди не усвідомлюють, що вічнозелені сосни, ялини безперервно поглинають вуглекислий газ, затримують пил, різноманітні токсичні, канцерогенні та радіоактивні речовини, виробляють кисень та очищують повітря. А питання забрудненого повітря на сьогодні є одним з найактуальніших.

Саме ця проблема була висвітлена на екологічній акції «Нехай моя ялинказалишиться у лісі», проведена працівниками культури села Клубівки — бібліотекарем Людмила Петрук та директором сільського будинку культури Надією Самчук на подвір'ї закладу, де милують очі красуні ялинки, яким вже понад 50 років. На акції діти дізналися, яку користь нам приносять хвойні дерева, яку роль відіграють в нашому житті, яких розмірів можуть досягати та як часто на них оновлюється хвоя. Також учні пригадали, які види хвойних рослин занесені до Червоної книги України та чим можна замінити живу ялинку на новорічні свята. Діти зрозуміли, що дійсно ялинки корисні людям, і чим довше вони живуть, тим більше користі здатні принести. Тому потрібно популяризувати використання замінників вирубаних ялинок, адже на новорічне свято можна запропонувати й інший варіант. Для створення новорічного настрою та неповторного новорічного колориту, можна використати зимові букети із гілок хвойних дерев або штучні ялинки. Тоді ялинка залишиться жити в лісі і приноситиме користь та радість нащадкам.

Народна мудрість говорить: «На молодий ліс не піднімай руку, він буде служити і сину, і внуку». Адже всім відомо, що ліси – це природна фабрика кисню, без якого не може жити ні людина, ні тварина, ні рослина. Хочеться, щоб кожен громадянин, перш ніж брати до рук пилку чи сокиру та йти до лісу в передноворічні дні, задумався над цими словами.

Маленький секрет про Ялинку: жива ялинка в будинку — вже не жива. І насильство над природою — гірший початок року. Наше завдання — зберегти Землю і подарувати чисте повітря нащадкам. Хай кожен з нас зробить свій вибір! І є Віра, що він буде правильним.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

128
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.