Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Небезпечного шкідника городини вперше виявили на Хмельниччині

Небезпечного шкідника городини вперше виявили на Хмельниччині

За короткий період він може знищувати увесь урожай.

Небезпечного карантинного шкідника – південноамериканську томатну міль – виявили в Теофіполі. За дуже короткий термін вона може знищувати від 60-ти до 100 відсотків урожаю. Якщо раніше личинки томатної молі на Хмельниччині траплялися лише в імпортованих овочах під час фітосанітарного контролю та одразу ж повертали партію за кордон, то цього разу томатну міль вперше виявили на насадженнях помідорів.

Як розповіла сайту «Є» Віра Моташко, начальник відділу карантину рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, шкідника виявили під час проведення щорічного моніторингу рослин на присадибних ділянках.

«Обстеження проводили за допомогою так званних феромонних пасток, до яких і потрапили комахи шкідника. В результаті провели обстеження присадибних ділянок і виявили уражені південноамериканською томатною міллю насадження помідорів».

Наразі, Держпродспоживслужба рекомендувала ввести карантинний режим на всій території населеного пункту та розробила перелік перелік фітосанітарних та агротехнічних заходів, аби позбутися цього шкідника та не дати йому поширитися на нові території.

«Цей шкідник уражує не лише помідори, а й низку культур родини пасльонових – картоплю, перець, баклажани, — каже Віра Моташко. – І хоч в нас немає великих промислових плантацій, для мешканців, які садять ці культури на городах, шкідник дуже небезпечний, адже може за короткий термін знищити увесь урожай».

Нагадаємо, у попередні роки на Хмельниччині було виявлено вантаж з небезпечним шкідником на митному посту під час проведення фітосанітарного контролю. Наприклад, у 2019 році майже 15 тонн помідорів, уражених личинками південноамериканської томатної молі, Держпродспоживслужба завернула до Туреччини.

Сайт "Є"

174
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.