Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Не зніматимуть борги, лише арештовуватимуть рахунки: у Мін’юсті пояснили своє рішення

Не зніматимуть борги, лише арештовуватимуть рахунки: у Мін’юсті пояснили своє рішення

Після оприлюднення у медіа та неоднозначної реакції онлайн-спільноти, обговорювану ситуацію щодо автоматичного списання коштів із карт боржників роз’яснили у Міністерстві Юстиції України.

Там запевняють: гроші автоматично ніхто списувати не буде. Йдеться лише про арешт рахунків боржника, але не всіх, а тих, що відповідають сумі боргу. У Міністерстві говорять, що цей наказ впливає на технічну сторону взаємодії виконавчих органів та банків.

Раніше така процедура була досить складною. Нині ж взаємодія між виконавцями і банками відбувається в електронному вигляді, а не тільки поштовим зв’язком.

При цьому, в банках, що мають діяти в цій системі, кажуть, що поки дійсно нічого не зміниться, все розраховано на перспективу:

Це процес, який було розпочато Мін’юстом, і коли він буде затверджений на всіх рівнях, тоді Мін’юст пояснить, як це все буде проходити. За автоматизованою програмою працюють уже півтора року: спочатку в тестовому режимі, для того, щоб банки отримували постанову від виконавця в електронному вигляді, а не паперовому як інші банки.

Інші банки теж роблять це, але в ручному режимі, а не в автоматизованому. Фішка в швидкості. Якщо півроку тому, чи рік тому, виконавці давали банкам постанову на арешт всіх рахунків і банки його виконували, то зараз виконавець надає постанову, наприклад, що клієнт заборгував 340 гривень. У нього автоматично спишуть ці гроші і не будуть блокувати всі рахунки, як це було раніше. Списання грошей з кредитних карт неможливе, мова тільки про особисті кошти клієнта. Але, коли це буде і як, ніхто не знає точно, поки у нас такої можливості немає, – пояснює виданню УНН Олег Серга, прес-секретар ПриватБанку.

Ніякого автоматичного списання немає. Списання, як було десять років тому, так і зараз, за паперовим листом. Йдеться про те, що процес конфіскації грошей, ключове слово, повинен, стати автоматичним, – говорять упрес-службі Монобанку.

Як усе буде?

У Мін’юсті пояснюють: усі рішення у будь-якому разі прийматимуться та виконуватимуться ТІЛЬКИ після рішення суду про визнання людини боржником. А їх рішення спрямовані на комунікативну складову: виконавча служба – банк.

Після того, як програмне забезпечення повноцінно запрацює, банки повідомлятимуть в електронному режимі не лише факт наявності банківських рахунків у боржника, а й їх номери та суми залишків на них. Тобто, з’явиться можливість накладати арешт винятково на 1 рахунок боржника в одному банку, а не на всі його рахунки в різних банківських установах, як це відбувається наразі. Відповідно, коштами на неарештованих рахунках їх власник зможе вільно розпоряджатися.

Перевірити чи ви є боржником можна онлайн на вказаних ресурсах:

  • єдиний реєстр боржників;
  • портал Онлайн-будинок юстиції;
  • електронний сервіс державних послуг Дія;
  • автоматизована система виконавчого провадження (АСВП).

 «Хмельниччина Північ»

101
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.