Стоматологія
Друк на футболках і чашках

«Не приймайте ібупрофен»: новий фейк про коронавірус

«Не приймайте ібупрофен»: новий фейк про коронавірус

Фейк про нібито шкоду нестероїдних протизапальних засобів при лікуванні COVID-19 поширили немало сайтів.

Висвітлюючи інформацію про коронавірус, немало українських ЗМІ із посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Франції Олів'є Верана написали, що такі препарати як ібупрофен погіршують стан при хворобі, яку він викликає. Мовляв, прийом не стероїдних протизапальних засобів може стати фактором, який загострює ситуацію.

«Якщо у вас жар, прийміть парацетамол. Якщо ви вже приймаєте протизапальні препарати, або у вас є сумніви, проконсультуйтеся з лікарем», — заявив він.Журналістка Альона Романюк, яка займаться фактчекінгом, на своїй сторінці у Facebook пише, що міністр охорони здоров'я Франції справді таке сказав, хоча його слова французький МОЗ намагався виправдати. В той же час інформація про нібито шкоду таких препаратів не є доведеною, додає вона:

«Наразі нема жодного дослідження, яке б підтверджувало, що ібупрофен не можна приймати при коронавірусі. Одна стаття нерецензована висить і, ймовірно, довго буде висіти, бо для того, щоб зробити подібні висновки треба відповідне дослідження із відповідною кількістю хворих».

Те, що така інформація є фейком, підтверджує й науковець і блогер Семен Єсилевський. На своєму Facebook процитував пояснення від свого знайомого лікаря Руслана Буяновського:

«Жоден шановний сайт BMJ, CDC, WHO не пишуть у повідомленнях, що не треба приймати ібупрофен, і препарати від тиску з класу інгібіторів АПФ. Також PubMed не знайшов мені жодної статті на запит ibuprofen covid-19. Є тільки одна стаття на Lancet, де автори припускають шкоду ІАПФ, без надійної доказової бази і прямо не забороняють ібупрофен».

Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав, що чоловіка з Буковини покарали за поширення фейку про коронавірус. На нього склали адмінпротокол.

Джерело: сайт «Детектор медіа»

78
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.