Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Національно-патріотичне виховання в контексті викликів сьогодення

Національно-патріотичне виховання в контексті викликів сьогодення

Не викликає сумнівів те, що патріотизм є могутньою і непереможною силою кожного народу. Любити свій народ, свою Вітчизну – природна потреба і водночас високе покликання кожної вихованої людини. У контексті викликів сьогодення питання національно-патріотичного виховання підростаючого покоління стоїть особливо гостро. Учасником кількох важливих заходів обласного та всеукраїнського рівня з цього напрямку роботи отримав нагоду стати вчитель історії та правознавства Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів, активний член Великорадогощанського Січового Товариства Микола Мельник.

27 лютого в місті Хмельницький відбувся обласний семінар з питань організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), на якому він як координатор районного етапу мав можливість поділитись досвідом роботи з організації наметових таборувань під час проведення першого етапу гри. Унікальна матеріальна та методична база Великорадогощанської січі дала можливість створити у нас таку модель гри, якої немає в інших районах. Система роботи, яка включає діяльність січового товариства, роботу гуртка козацького гарту «Радигаст», співпрацю з керівниками гуртків, що діють за програмою гри «Сокіл» («Джура») в освітніх закладах нашого району, проведення семінарів та вишколів як для дітей, так і для виховників – важливі складові національно-патріотичного виховання, що ґрунтуються на козацькій педагогіці.

Про те, як використовуються надбання козацької педагогіки в системі роботи школи-січі, Микола Мельник також мав нагоду розповісти у своєму виступі на міжнародній науково-практичній конференції «Освітньо-виховні та патріотичні традиції українського козацтва у контексті слов'янських і загальноєвропейських цивілізаційних процесів», що відбулась у місті Києві 28 лютого — 1 березня. Українське козацтво, козацька педагогіка – настільки об'ємне та глибоке явище не тільки в українській, а й в європейській історії та культурі, що дає широкі можливості для створення різноманітних сучасних форм та методів національно-патріотичного виховання. Обмін досвідом роботи, відповіді на питання, жвава дискусія, нові знання, нові знайомства дають усвідомлення того, що справа, якою ти займаєшся, є важливою та необхідною.

Також учасники заходів відчули себе одними із тих, хто досяг певного успіху у вихованні дітей у козацькому дусі під час трьохденного семінару-тренінгу (вишколу) для тренерів «Школи виховників Джур», що проходив у місті Хмельницькому 22-24 лютого за участю представників із різних областей України. Поділитись своїми надбаннями, освоїти нові вправи та методики, відчути дружню підтримку колег-побратимів, вкрай необхідно кожному виховникові, адже це поступальний рух вперед, без якого працювати з дітьми неможливо.

Дієве впровадження ідей національно-патріотичного виховання можливе тільки за тісної співпраці закладів освіти, органів державної влади та громадських організацій із відповідним закріпленням повноважень та відповідальності на законодавчому рівні, при затвердженій системі фінансування. Виховники (наставники), а, в широкому розумінні, сюди належать всі дорослі, які так чи інакше дотичні до роботи з дітьми, – мають бути чесними із самими собою і з тими, кого виховують, дитину-патріота може формувати тільки патріот-дорослий.

Наставники ведуть за собою, допомагають – діти діють та фізично, духовно, творчо розвиваються.


За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

68
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.