Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Нацбанк України скасував обмеження курсу продажу готівкової валюти

Нацбанк України скасував обмеження курсу продажу готівкової валюти

Також зменшено ліміт на зняття готівкової гривні за кордоном.

Національний банк України з 21 травня 2022 року скасовував обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%. Про це повідомляють у пресслужбі Нацбанку.

Також скасовано аналогічні обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном. Це має зробити валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті.

Крім того, Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тисяч гривень в еквіваленті (зі 100 тисяч гривень, як було досі). У Нацбанку вважають, що це дасть змогу захистити міжнародні резерви України.

Ліміт на зняття готівки з валютних рахунків незмінний – до 100 тисяч гривень на день. Зміни також не стосуються використання платіжних карток за кордоном для оплати вартості товарів, робіт та послуг – більшість з них можна й надалі здійснювати без обмежень.

Національний банк також заборонив банкам проводити операції, що порушують запроваджені центробанком обмеження або сприяють чи можуть сприяти їх уникненню. Крім того, банкам тимчасово заборонено: переказувати кошти з метою надання кредитів нерезидентам (крім фінансових установ); надавати кредити юридичним особам у національній валюті для погашення кредитів в іноземній валюті; змінювати валюту виконання кредитних договорів, укладених з юридичними особами (крім банків), з іноземної валюти на гривню.

Сайт "Є"

77
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.