Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Святе озеро їздити не бажано

На Святе озеро їздити не бажано

Набирає обертів черговий сезон відпочинку на природі. Все більше жителів та гостей району вибирають для відпочинку місця поблизу річок, в парках та лісових масивах.

Одне із найвідоміших місць відпочинку в нашому регіоні є озеро Святе. Це озеро природного походження, що знаходиться неподалік міста Ізяслава на території ДП «Ізяславське лісове господарство» та входить до складу Національного природного парку «Мале Полісся». Озеро має велику популярність серед місцевого населення як місце для відпочинку та проведення часу на природі.

На сьогодні озеро переживає не найкращі часи свого існування. Сильно знизився рівень води, змінилась її якість, довкола озера велика маса дерев всохла та вражена шкідниками, які наразі несуть небезпеку тим, хто вибрав для відпочинку це місце. Всьому цьому є ряд причинно-наслідкових зв’язків: озеро живиться поверхневими водами, яких зараз не достатньо для його наповнення. В останні роки, у зв’язку із глобальними змінами клімату, на нашій території випадає менше опадів, рівень ґрунтових вод надто знижується (міліють ставки, річки, озера, висихають джерела та криниці). Це у свою чергу призвело до виснаження рослинного покриву (коріння рослин та дерев майже не дістає водного горизонту), як наслідок відбувається ослаблення своєрідного імунітету. Далі вже починають свою роботу давно існуючий комплекс стовбурних шкідників і результатом їх діяльності є велика маса сухого пошкодженого лісу.

На перший погляд ці дерева виглядають міцними й непохитними, однак це не так. Адже внаслідок діяльності різних типів шкідників та грибкових хвороб коренева система фактично зруйнована і навіть невеликий подих вітру може спричинити падіння як гілок, так і самих дерев.

Нещодавно за ініціативи керівництва ДП «Ізяславське лісове господарство» та Національного природного парку «Мале Полісся» на території, прилеглій до озера Святе, побували голова районної державної адміністрації Іван Федорчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, щоб особисто ознайомитись із існуючою проблемою. В.о.директора ДП «Ізяславське лісове господарство» Сергій Кутасєвичта директор Національного природного парку «Мале Полісся» Андрій Сасюк доповіли про стан справ на території, прилеглій до озера Святе та в лісових масивах, що входять до НПП «Мале Полісся». Зокрема Сергій Кутасєвич та Андрій Сасюк зазначили:«Щоб вирішити існуючу проблему, необхідно провести низку санітарно-оздоровчих заходів на даній території. Однак здійснити ці заходи оперативно на даний час неможливо у зв'язку з тим, що територія озера Святе має статус комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення та входить до НПП «Мале Полісся». Проведення даних заходів потребує відповідної дозвільної документації з центральних органів влади у Києві, отримання якої займає значний проміжок часу».

Керівники району та міста погодились із пропозицією адміністрації ДП «Ізяславське лісове господарство» та НПП «Мале Полісся» щодо обмеження доступу людей на означену територію.

Просимо мешканців й гостей району утриматися від відвідування даної території, аби не ризикувати своїм здоров’ям та майном. Природі, як і людям, в окремих випадках для оздоровлення потрібен карантин. Давайте відповідально всі гуртом підійдемо до природоохоронних заходів, щоб зберегти озеро Святе для нащадків та вберегти життя та здоров’я людей.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

6142
RSS
Крук
13:58
Ну виріжете ви ті хворі дерева. А хто буде саджати?.. В звітах пишете шо посадили стіки й стіки лісу, а в реальності всі вирізані ділянки заростають чагарником. Ось вам зміна клімату, падіня рівня води.
Роман
20:17
Роман Ви перше почистіть від мулу тог що з роками зібрався.А остальне поправимо.
Алла
05:13
За два роки нічого не зробити? Документи? Ці байки на на кого розраховані?
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.