Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На площі Героїв Майдану міста Ізяслав заквітли дерева катальпи

На площі Героїв Майдану міста Ізяслав заквітли дерева катальпи

На площі Героїв Майдану міста Ізяслав заквітли дерева катальпи

На центральній площі міста Ізяслав Героїв Майдану вперше заквітли дерева катальпи. Самі дерева було висаджено пізньої осені 2016 року і вже фактично на другий рік вони порадували жителів та гостей Ізяслава своїм цвітом.

Звертаємось до всіх ізяславчан зберегти красу на весь період її цвітіння. У поєднанні із масовим цвітінням троянд квітуча катальпа створила унікальний квітковий орнамент площі.

Довідково:

Ката́льпа — рід квітучих дерев родини Бігнонієвих. Його представники поширені у теплих та субтропічних регіонах Північної Америки, Карибів, Східної Азії.

В Україні це дерево вирощуюється для озеленення вулиць. Катальпа віком близько 100 років, розташована на вулиці Вадима Гетьмана, 2 у Києві. Вона має обсяг 2,7 м і висоту 10 м. Київський еколого-культурний центр вніс її до списку видатних дерев України.

Більшість листопадних дерев зазвичай росте до 12-18 метрів висоти, та 6-12 метрів товщини. 10-річний саджанець сягає висоти 6 метрів. Відрізняються великим, або у формі серця, або трьохлопатим листям, яскравими білими або жовтими квітами у широких складних суцвіттях. Восени мають плоди довжиною 20-50 сантиметрів, які нагадують тонку стручкову квасолю, наповнені невеликим пласким насінням, кожне має два тонкі крила, які допомагають розноситись вітром.

Завдяки великому листю, катальпа є улюбленим місцем для багатьох птахів, котрим надає притулок від дощу та вітру. На кінцях гілок висять зелені бобові стручки, котрі наприкінці літа стають коричневими, а потім опадають. Деревина катальпи є дуже м'якою.

Катальпа починає цвісти приблизно на третій рік, а насіння з'являється приблизно через 5 років.

Назва походить з назви дерева мовою індіанців маскокі «kutuhlpa», що означає «крилата голова». Написання «Катальпа» (англійською — «Catalpa» або «Catalpah») почав використовувати Марк Катесбі десь у 1729—1732 роках, а Карл Лінней опублікував назву дерева як Bignonia catalpa у 1753 році. Джовані Антоніо Скополі заснував рід Катальпа (Catalpa) у 1777 році.

Бобовий стручок із насінням став основою альтернативної народної назви «Індіанське бобове дерево» або «Сигарне дерево».

З огляду гарного вигляду та швидкого зростання вирощують, як декоративні рослини. Деревина катальпи іноді використовується, як матеріал для виробництва гітар.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

224
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.