Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​ На Хмельниччині заборонять ловити раки

​ На Хмельниччині заборонять ловити раки

Обмеження тимчасове.

З 1 серпня по 20 вересня цього року буде встановлено заборону на лов раків у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області. Як повідомляють у Хмельницькому рибоохоронному патрулі, мета заборони – захистити членистоногих на період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

«Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому такий процес, як скидання панциру є необхідним для розвитку особин. Під час линьки вони скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені», — пояснюють у пресслужбі.

У водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків — у травні та серпні. У різних типах водойм линька раків починається в різний час.

«Наприклад, раніше вона спостерігається в річках та їхніх притоках, пізніше — в заплавних озерах. Терміни линьки самців і самок можуть не збігатися (різниця може складати від 5-7 до 12-15 днів), — додають рибоохоронці. — Проте загальна тривалість линьки у представників однієї статі в тій же водоймі не перевищує одного місяця».

Джерело: Портал "Є"

340
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.