Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Хмельниччині виявили десятки інфікованих кліщів: як від них вберегтися

На Хмельниччині виявили десятки інфікованих кліщів: як від них вберегтися

Лікарі закликають людей, яких вкусив кліщ, якнайшвидше здати його на аналіз до лабораторії.

Фахівці Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб на початок червня дослідили 88 кліщів. З-поміж них 29 комах виявилися інфікованими бореліями — бактеріями, які можуть спричинити хвороба Лайма. Для порівняння, впродовж аналогічного періоду минулого року 117 жителів області звернулися в лабораторію. Як наслідок, було виявлено 47 інфікованих кліщів.

«Якщо вас вкусив кліщ необхідно якнайшвидше здати його на аналіз до лабораторії. Це допоможе визначити, чи була комаха інфікована. Якщо так — вчасно розпочати лікування. Адже укус інфікованого бореліями кліща може призвести до жахливих наслідків для людського організму», — зазначили в обласному центрі.

Медики виділяють кілька видів потенційних загроз, спричинених укусом інфікованого кліща:

  • серцево-судинна система — важка форма аритмії, швидка стомлюваність;
  • нервова система — розсіяний склероз, розвиток слабоумства у дітей, загальне порушення психічних функцій, паралічі периферичних нервів зі спотворенням міміки;
  • опорно-руховий апарат — ревматоїдний артрит, атрофія м’язів, періодичні запалення суглобів (артрити).

Як уберегтися від кліщів

Найперше подбайте про відповідне вбрання: закрите взуття й одяг, головний убір. Також варто скористатися репелентом. Йдеться про спеціальні засоби, найчастіше у формі аерозолю, який відлякує кліщів. Однак перед цим обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно, якщо буде така потреба.
Під час прогулянки тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву. Ретельно оглядайте себе та своїх близьких через кожні дві години прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо. Він виділяє анестетичну речовину, яка знеболює укус.

Одразу після повернення додому ще раз огляньте близьких, дітей і себе. Найкраще це зробити у білій ванні з добрим освітленням. Вдома виперіть і попрасуйте одяг та речі, якими користувалися на прогулянці. Якщо на природу брали домашнього улюбленця — його також слід оглянути на наявність кліщів.

«Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, які присмокталися, найчастіше помічають через два-три дні. На місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах», — пояснили у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Поради, що робити, якщо виявили кліща на тілі

1. Не натискайте на нього, не виривайте, не заливайте олією або спиртом.

2. Зверніться у травмпункт, де вам допоможуть витягнути кліща та проконсультують щодо подальших дій.

3. Якщо поблизу немає лікаря, акуратно викрутіть кліща обертальними рухами пінцетом або через марлю.

4. Продезінфікуйте місце укусу.

5. Здайте кров на антитіла. А за потреби — пройдіть імунотерапію.

«Не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань. Однак їхні укуси можуть загрожувати людині близько 150 недугами. Найпоширенішими є кліщовий енцефаліт і бореліоз (хвороба Лайма). Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, а і якщо випадково його розчавити або розчухати місце укусу», — пояснили працівники обласного центру.

Вони додають, що після укусу кліща за своїм станом варто спостерігати впродовж трьох тижнів. Зокрема, що варто щодня вимірювати температуру тіла. Якщо вона підвищена або почервоніння шкіри навколо місяця укусу збільшується — необхідно негайно звернутися до лікаря.

Сайт "Є"

491
RSS
Василь
13:49
Щиро дякую за потрібну інформацію
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.