Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщиніурочисто відзначили День Соборності України

На Ізяславщиніурочисто відзначили День Соборності України

На Ізяславщиніурочисто відзначили День Соборності України

Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить: проголошення незалежності Української Народної Республіки 22 січня 1918 року, День пам'яті полеглих у бою під Крутами 29 січня 1918 року, День Соборності України у пам'ять про проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року. Також 21 січня 2015 року виповнилося 25 років «Живого ланцюга» – однієї з наймасовіших акцій громадської солідарності, яка передувала проголошенню державного суверенітету у 1990 та Незалежності України у 1991 році.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

У рамках святкових заходів з нагоди відзначення Дня Соборності України 20 січня в селі М'якоти М'якотівської сільської ради Ізяславського району відбулось міжобласне свято «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!». Ця зустріч в історії заходу, започаткованого в 2015 році за ініціативи керівництва Ізяславського району та підтримана сусідами із Острожчини, стала вже третьою.

Захід розпочався на мосту через річку Вілія, на межі Хмельницької та Рівненської областей, де відбулася зустріч офіційних делегацій Ізяславського району та Острозького району Рівненської області. Голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель та голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька обмінялися символами української гостинності- короваями.

На кладовищі села М'якоти члени делегацій поклали квіти до могил загиблих в ході проведення Антитерористичної операції на сході України Володимира Чепелюка та Олександра Мамлая. Кім того в центрі села М'якоти було покладено квіти домеморіального знаку «Односельчанам, які загинули за Україну», а також до меморіальної дошки О.Мамлаю та В.Чепелюку.

Свято продовжилося в приміщенні М'якотівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. На порозі школи, директор закладу Світлана Балабей та М'якотівський сільський голова Сергій Залєвський із хлібом-сіллю зустрілигостей краю. Для членів делегацій, керівництва Ізяславського та Острозького районів було проведено екскурсіюстінами школи. Гості оглянули класні кімнати, кабінети, шкільний музей старожитностей, шкільну картинну галерею, куточок хліба, музей історії села.

Далі святкові заходи продовжились митецьким дійством «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!». У центрі святкової зали були розміщені Державний Прапор України, Прапор Ізяславського району та прапор Острозького району.

Із вітальним словом з нагоди Дня соборності України звернулись керівники делегацій Ізяславського району Хмельницької області та Острозького району Рівненської області: заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович, голова Острозької районної радиВалентина Стрілецька.

Виступаючі відзначили, що Злука УНР та ЗУНР залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу. Свідченням того стали січневі події 1990 року, коли крізь трухляві ідеологічні лещата агонізуючого режиму ця пам'ять вибухнула енергією інтелігенції і виструнчилась живим людським ланцюгом, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України.Відзначення цих пам'ятних дат є доброю нагодоюще раз підтвердити цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов'язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Втрата незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.

Сьогодні захист територіальної цілісності України є святим обов'язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність.

Також було наголошенона тому, що у 2017 році Україна відзначатиме 100-річчя від початку Української революції, і подія в М'якотах фактично розпочала цикл відповідних меморіальних заходів на Ізяславщині та Острожчині.

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять уродженців Ізяславського району та усіх загиблих за свободу України.

Свої творчі та мистецькі здобутки учасниками свята продемонстрували: учасники художньої самодіяльності закладів культури М'якотівської сільської ради, М'якотівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів, члени Великорадогощанського січового товариства (села Велика Радогощ) Ізяславського району.

По завершенню свята усі його учасники пригостилися короваями, якимиобмінялисьпри зустрічі намежі областей делегації Ізяславського та Острозького районів.

На звершення всі учасники заходу виконали Державний Гімн України. 20.01.2017 р.

Фото: drive.google.com

В.Кучерук

74
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.