Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщині вшанували трагічні роковини: в роки Другої світової війни там спалили 12 сіл

На Ізяславщині вшанували трагічні роковини: в роки Другої світової війни там спалили 12 сіл

Цієї суботи, 22 січня, у селі Білотин Ізяславської ТГ громада вшановувала пам’ять загиблих у роки Другої світової війни земляків та землячок. У той день, 22 січня 1944 року, село спалили фашисти.

Тоді у селі спалили62 двори, четверо жителів загинуло.

Я була ще малою, не було мені і шести років, але страшний ранок 22 січня закарбувався в пам’яті назавжди… Жили ми в бараці біля села. Багато сімей тулилося, хто де міг. Ми вже знали, що село Комини німці спалили. Жахіття почалося о 6 годин ранку. Було чути постріли, в небі літали літаки. Всі боялися, брали необхідне і тікали в ліс. А німці в ліс боялися йти, боялись партизанів. Люди робили землянки і так жили декілька днів. Пам’ятаю, що було дуже холодно. А коли прийшли в село, то побачили, що велика частина села була спалена. Фашисти поспішали на Острог через Півневу Гору, бо тут проходила дорога. Під час окупації моя мама пекла партизанам хліб, брат був партизаном і загинув від автоматної черги ворога, –розповідає місцева довгожителька Ірина Яківна Черепеніна.

Біля обеліска пам’яті зібрались жителі села, аби вшанувати загиблих та вкотре нагадати про історію знищення їх поселення.

– Ми, нащадки, повинні знати і пам’ятати своє минуле про те, якою ціною дісталася нам сьогоднішня незалежність України і, найголовніше, ми не маємо права допустити цього і тепер, – говорять у Білотині.

Спаленну землю лишили у 1944 році не лише у Білотині. Село Комини спалили 16 січня 1944 року. Воно стало першим із 12 сіл громади, які спалали нацисти. За ніч у Комині згоріло 137 дворів, було вбито 40 мирних жителів.

Хмельниччина Північ

303
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.