Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​На Ізяславщині відзначили День працівників місцевого самоврядування в Україні

​На Ізяславщині відзначили День працівників місцевого самоврядування в Україні

Він встановлений згідно з Указом Президента від 25 листопада 2000 року «враховуючи велике значення місцевого самоврядування для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності».

За великим рахунком, День місцевого самоврядування – це свято української громади. Здавна громада була в Україні не лише первісною й елементарною формою соціальної організації, а й особливою формою соціальної самоорганізації, яка не знає ієрархії та домінування, і навіть моделлю ідеального суспільства.

У словнику української мови Грінченка громаду визначено, передусім, як «товариство рівноправних осіб, суспільство». Саме громадський, а не державний устрій був невід'ємною рисою українського народу. Тут можна згадати і поняття громади як базової форми життя українських селян і запорізьке козацтво, з його майже демократичною формою правління, і реформаційні рухи в Україні ранньомодерного періоду.

Але понад 300-річне перебування у складі Російської імперії, а потім під 70-річним більшовицьким пануванням завдало досить потужного удару по принципах українського народовладдя. Кріпацтво, голодомори, репресії, – все було спрямовано на придушення й винищення в українців ініціативності та активності, на штучне зближення з росіянами та формування сумнівного поняття «єдіний народ», яким так охоче послуговуються й нинішні кремлівські правителі. Навіть саме слово «громада» в Радянській Україні намагалися витіснити російським словом «община», а за громадою закріпити лише значення сільської територіальної громади.

З нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування 5 грудня на початку роботи позачергової сесії Ізяславської районної ради депутатів та працівників місцевих рад району привітали голова районної ради Сергій Шлегель, заступник голови районної ради Михайло Борисюк та перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук.

У своєму вітальному слові вони зазначили, що представникам органів місцевого самоврядування випала почесна і відповідальна місія – представляти громади, знати їх проблеми й докладати усіх зусиль для їх вирішення. Також наголосив, що наполеглива та самовіддана праця керівників органів місцевого самоврядування, їх високий професіоналізм і компетентність, відповідальність та громадська позиція є гідним внеском у розбудову Ізяславщини. Також Сергій Вадимович побажав депутатам місцевих рад, працівникам органів місцевого самоврядування нових професійних здобутків, оптимізму і мужності, творчої наснаги та родинного благополуччя, невичерпної енергії у благородній праці на благо рідної України, її славного народу.

Також Павло Ковальчук та Сергій Шлегель вручили групі працівників органів місцевого самоврядування та депутатського корпусу району відзнаки Хмельницької обласної ради, Ізяславської районної ради та Ізяславської районної державної адміністрації.

Також присутніх на заході із прийдешнім святом привітали: начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, заступник головного лікаря Ізяславського центру первинної метко-санітарної допомоги Сергій Глеба, начальник сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук, представник Ізяславського районного сектору Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Денис Мельничук, заступник начальника Ізяславського відділу Славутського відділення Головного управління Національної поліції України у Хмельницькій області Ярослав Лісовик.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

132
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.