Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщині відзначили День миру - «Цілі в царині стабільного розвитку: складові елементи миру»

На Ізяславщині відзначили День миру - «Цілі в царині стабільного розвитку: складові елементи миру»

На Ізяславщині відзначили День миру — «Цілі в царині стабільного розвитку: складові елементи миру»

Щороку 21 вересня в усьому світі відзначається Міжнародний день миру. Він був проголошений Генеральною Асамблеєю як день, присвячений укоріненню ідеалів миру як у відносинах всередині держав, так і у відносинах між усіма державами і народами.

У цьому році, в тридцять першу річницю проведення Дня миру, його тема — «Цілі в царині стабільного розвитку: складові елементи миру».

Міжнаро́дний де́нь ми́ру(на офіційних мовах ООН: англійською — International Day of Peace, арабською — اليوم العالمي للسلا‎م, іспанською — Día Internacional de la Paz, китайською — 国际和平日, російською- Международный день мира, французькою — Journée internationale de la paix) встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається в 3-й вівторок вересня. Генеральна Асамблея в резолюції 55/282 від 7 вересня 2001 року ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний День Миру буде щорічно відзначатися 21 вересня.

Асамблея ООН заявила, що День Миру відзначається як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

Генеральна Асамблея закликала всіх держав-членів Організації Об'єднаних Націй, регіональні і неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співпрацювати з Організацією Об'єднаних Націй.

Для деяких з нас мир — це повсякденна реальність. На нас – це та мрія, яку прагнемо втілити в життяна сході України. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися.

Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар — не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в умовах атмосфери нестабільності та страху. Для них-то в основному і існує цей день.

У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати та користь для всього людства.

ООН використовує святкування Дня миру для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру і обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.

В Україні День миру закріплено Указом Президента України № 100 від 5 лютого 2002 року.

Невід'ємною процедурою початку святкових заходів служить символічний дзвін «Дзвона миру». Цей дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу. На дзвоні красується напис, який відомий багатьом: «Хай живе загальний мир у всьому світі». Його подарувала Японія ООН в 1954 році. Церемонія триває приблизно 15 хвилин, в ході якої обов'язково є місце і хвилині мовчання в пам'ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Церемонія завжди проходить за участю Генерального секретаря ООН, який і дзвонить у «Дзвін миру».

До слова сказати, цей дзвін дзвонить всього двічі на рік. Перший раз його можна почути навесні, у день весняного рівнодення, а другий раз — вже з нагоди святкування «Міжнародного дня миру».

Міжнародний день миру надає людям усіх країн можливість одночасно провести корисні та практичні заходи, що демонструють важливість миру і демократії.

Долучилися до заходів із відзначення Дня мируі жителі Ізяславщини.

Сьогодні, 21 вересня, навчальний процес в Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 розпочався із тематичної лінійки, присвяченої Дню миру. Звертаючись доучнівського та педагогічного колективу закладу, в.о.директора школи Тетяна Вітрук зазначила, що якщо існуватиме можливість зупинити пролиття крові – ми зобов'язані це зробити. Бо ми воюємо не для того, щоб знищити ворога. Ми боремося, щоб захистити мир не тільки на нашій рідній Україні, а на всій планеті. Тетяна Миколаївна також сказала, що сьогодні ми не просто захищаємо кордони своєї держави. На Донбасі проліг східноєвропейський кордон демократії і свободи, який теж захищає Україна, ціною людських життів.

«Наші хлопці сьогодні захищають не тільки свою землю, але й демократичні права та свободу незалежної Польщі, країн Прибалтики, Румунії та Угорщини, а за ними і всього Західного світу», – зазначила Тетяна Вітрук.

Тетяна Миколаївна закликала усіх присутніх на заході вшанувати хвилиною мовчання пам'ять тих, хто загинув захищаючи свободу та незалежність, територіальну цілість України.

Так як День Миру відзначається як день глобального припинення вогню і відмови від насильства, діти випустили в небо символи миру – білих голубів.

На завершеннязаходу учні школивлаштувати танцювальний флеш-моб у вишиванках та випустили в небо білих голубівяк символмиру.

В Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія»в усіх класах проведено тематичні години інформування, присвячені Дню миру. Під час їх проведення неодноразово наголошувалось, що сталий розвиток дозволяє задовольняти основні потреби теперішнього часу, не ставлячи під загрозу здатність майбутніх поколінь задовольняти свої власні потреби. Проблеми, що стоять перед сучасним світом, — злидні, голод, виснаження природних ресурсів, брак води, соціальна нерівність, деградація навколишнього середовища, хвороби, корупція, расизм, ксенофобія і багато інших — ускладнюють побудову світу і створюють підґрунтя для конфліктів. Сталий розвиток вносить вирішальний вклад в пом'якшення і викорінення цих причин конфліктів і є основою міцного і стабільного миру. У той же час, завдяки світу умови сталого розвитку поліпшуються і вивільняються ресурси, в яких суспільство потребує для розвитку і процвітання.

Кожна із 17 цілей в галузі сталого розвитку є одним із складових елементів глобальної архітектури світу. Ми повинні мобілізувати кошти здійснення, в тому числі у формі фінансових ресурсів, розробки і передачі технологій і нарощування потенціалу, а також затвердити вкрай важливу роль партнерств. У досягненні цих цілей зацікавлений кожен, і кожен може внести в цей процес свій внесок.

В.Кучерук

21
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.