Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщині відзначили 72-гу річницю вигнання нацистських окупантів із України

На Ізяславщині відзначили 72-гу річницю вигнання нацистських окупантів із України

На Ізяславщині відзначили 72-гу річницю вигнання нацистських окупантів із України

28 жовтня керівництво Ізяславського району та міста Ізяслав разом із ветеранами Другої світової війни, делегаціями трудових колективів, учнівською молоддю, зібралися на меморіалі воїнам-визволителям у парку Слави міста Ізяслав, щоб відзначити 72-гу річницю вигнання нацистських окупантів із України.
Саме в ці дні, у далекому 1944 році, було вигнано нацистських окупантів та їх поплічників з території України та покладено кінець їхнім злодіянням.
Вигнання нацистів з української території стало можливим завдяки масовій участі українців як у лавах Червоної Армії, так і українського руху опору.

Вітаючи присутніх на заході, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко наголосив, що український вимір Другої світової війни – це боротьба на усіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й у лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам'ятати УСІХ!
«Вигнання нацистів з України відбулося завдяки об'єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних рухів. Спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль!», — сказав заступник голови райдержадміністрації.
Кількість військових і цивільних жертв війни оцінюється істориками у 8-10 мільйонів українців. 700 міст, 28 тисяч сіл, 16 тисяч підприємств були пошкоджені або знищені внаслідок боїв і каральних дій окупантів. За весь час війни між СРСР та Третім рейхом 1941-145 років жителі Радянської України складали приблизно 7 мільйонів або 23 відсотки особового складу Збройних сил СРСР, що більше ніж військо Великої Британії, яка мобілізувала близько 6 мільйонів. Українці, які воювали у складі радянських збройних сил і партизанських загонів, були відзначені багатьма високими нагородами. Вихідці з України були представлені серед командного складу Збройних сил СРСР.
Також на заході виступили голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, голова районної ради Організації ветеранів України Василь Стецюк. У своїх виступах голова районної ради Сергій Шлегель, голова районної ради Організації ветеранів України Василь Стецюк, зазначали, що Україна була серед республік Радянського Союзу, які перші прийняли на себе удар гітлерівських військ. Бої на території України розтягнулися із заходу на схід більше, ніж на тисячу кілометрів і тривали понад рік. Це дозволило зосередити військові та промислові ресурси у внутрішніх регіонах СРСР, підготувати до контрудару взимку 1942 року.
Загалом до антигітлерівської коаліції входило 58 держав і суверенних територій, внесок більшості з них був значно менш вагомим, ніж українського народу.
В рамках відзначення Дня визволення України від нацистських загарбників ветеранам Другої світової війни Ізяславського району було вручено відзнаки Президента України медалі «70 років Перемоги над нацизмом».

28 жовтня, під час меморіального заходу з нагоди відзначення Дня визволення України від нацистських загарбників, було вручено відзнаки групі ветеранів, що проживають в місті Ізяслав.
Як символ передачі естафети від солдатів Другої світової війни для молодого покоління сучасності стало вручення ордену «За мужність» ІІІ ступеня батьку загиблого в ході проведення Антитерористичної операції на сході України, уродженця села Плужне Ігоря Хом'яка. І.Хом'як нагороджений орденом посмертно, відповідно до Указу Президента України №330/2016 11 серпня 2016 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих та померлих учасників Другої світової війни, а також поклали вінки та квіти до братської могили.

ФОТОЗВІТ

102
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.