Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщині відзначено день визволення в'язнів нацистських концтаборів

На Ізяславщині відзначено день визволення в'язнів нацистських концтаборів

25 років тому тодішньою владою району за ініціативи громадських організацій на місці Ізяславського пересильного концентраційного табору «Майдан», в якому перебували у 1941-1942 роках радянські військовополонені, було відкрито меморіал та символічні могили його жертвам. З історичногозабуття було повернуто пам'ять про понад шість тисяч закатованих радянських військовополонених.

За встановленою багаторічною традицією щорічно 11 квітня, у день визволення в'язнів нацистських концтаборів, на меморіалі проводиться пам'ятний захід. Цього року у ньому взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова районноїради Сергій Шлегель, голова районної ради Організації ветеранів України Олексій Стромелюк, заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук, делегації колективів Плужненського професійного аграрного ліцею, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука, жителі міста.

Звертаючись до присутніх, виступаючі зазначили на тому, що 11 квітня 1945 року в'язні фашистського концтабору Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти нацистів і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей — це справжні уроки мужності для молодого покоління. Саме цього дня 1945 року американські війська увійшли на територію найбільшого концентраційного табору Бухенвальд. За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів — громадяни Радянського Союзу. На території Радянської України нацистами було збудовано 150 концентраційних таборів. Тут все вбивало: каторжна праця, голод, холодні бараки, «експерименти дипломованих лікарів», знущання есесівських наглядачів. Існувала єдина мета – перш, ніж в'язень загине, він повинен принести максимальну користь промисловим концернам Німеччини. Щоденно у таких установах мордували людей, знищували та спалювали їх у газових камерах. Але не дивлячись на такі умови, в кожному таборі діяла глибоко скрита від очей есесівців підпільна група або організація, в якій приймали участь радянські в'язні.

У день визволення в'язнів фашистських таборів ми згадуємо усіх жертв нацизму, які загинули у розташованих на території України концтаборах – „Сирецький", „Дарницький" та „Бабин Яр". Серед них і концтабори та території Ізяславського району. Сьогодні Україна разом із усім світом низько вклоняється людям, що пройшли через фашистське пекло. Ми віддаємо данину скорботної пам'яті мільйонам мучеників, для яких нацистські концтабори стали дорогою в небуття. Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів — пам'ятна дата, що відзначається щорічно 11 квітня за ініціативою Організації Об'єднаних Націй.

Також у своєму виступі заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко зазначив, що жителі України були, є і будуть завжди своболюбивими і щирими. І сьогодні в боротьбі із зовнішнім ворогом незалежності українці показують яскраві приклади мужності та героїзму. Яскравим прикладом незламності в любові до України є Надія Савченко.

Благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат, настоятель храму св. Великомученика та Цілителя ПантелеймонаУПЦ КП митрофорний проієрей о.Володимир Ковальчук відправив заупокійну літію за жертвами нацизму.

Керівники району та міста, делегації вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали до меморіалу вінки й квіти.

В.Кучерук

231
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.