Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщині відбувся тематичний захід з нагоди Дня хрещення Київської Русі – України

На Ізяславщині відбувся тематичний захід з нагоди Дня хрещення Київської Русі – України

На Ізяславщині відбувся тематичний захід з нагоди Дня хрещення Київської Русі – України

Відповідно до Указу Президента України № 268/2016 від 22 червня 2016 року «Про відзначення у 2016 році Дня хрещення Київської Русі – України», з метою належного відзначення у 2016 році Дня хрещення Київської Русі — України, враховуючи важливість прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід'ємної частини європейської цивілізації, визнання ролі хрещення Київської Русі — України для української державності, збереження і розвитку національної культурної та історичної спадщини 27 липня в приміщенні Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею відбувся тематичний захід «Хрещення Київської Русі-України. Історія віків та сьогодення».

У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук, священик соборного храму Різдва Христового (м.Ізяслав) Української Православної Церкви о. Олександр Філюк, настоятель костелу святого Йосипа Римо-католицької церкви о. Едуард Пюро та представники громадськості.

Розпочалося дійство молитвою, яку виголосив благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук.

Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук здійснив історичний екскурс «Хрещення Київської Русі-України. Історія віків та сьогодення». Зокрема ним було зазначено, що поміж великими і світлими мужами княжої держави святий Володимир Великий, наче сонце, сяє своєю невмирущою славою, величчю і заслугами. В історії Руси-України його записано золотими літерами не тільки як могутнього і розумного володаря, але передусім як хрестителя, просвітителя і ревного апостола християнської віри. Свята віра, яку він прийняв у візантійському обряді, стає з часом серцем і душею нашого народу й держави. Вона стає сильною моральною основою нашого народу, основою нашої культури, звичаїв і обрядів. Вона завжди була великою моральною силою для нашого народу, передусім у дні його горя і руїни. Тією християнською вірою наш народ довгі-довгі сторіччя жив і кріпився, тією ж вірою він й сьогодні живе і кріпиться в неволі безбожного комунізму. І в тому якраз велика заслуга святого Володимира Великого, що дав нашому народові цінний скарб святої віри. Він вічно житиме у серці нашого народу як його хреститель, апостол і святий.

Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко привітав присутніх із наступаючим святом – Днем хрещення Київської Русі – України, відзначення якого було встановлено Указом Президента України в липні 2008 року, враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київський патріархат, Української автокефальної Православної Церкви, громадськості. Він зазначив, що сьогоднішнє зібрання за участі представників найбільших християнських конфесій району є свідченням єдності та розуміння між жителями громади району. Володимир Левченко висловив найщиріші слова великої вдячності, всечесним отцям присутнім на заході, за участь у духовному відродженні та укріпленні віри серед жителів району. Він подякував духовенству за співпрацю у соціальній, культурно-просвітницькій сферах, і особливо у сфері духовно-морального виховання підростаючого покоління.

Надалі із пастирським словом до присутніх звернулись благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук, священик соборного храму Різдва Христового (м.Ізяслав) Української Православної Церкви о. Олександр Філюк, настоятель костелу святого Йосипа Римо-католицької церкви о. Едуард Пюро. Вони звернули увагу на значення християнства в духовному розвитку кожної людини, на важливості дотримання християнських традицій в житті кожного. Також ними було зазначено, що це свято має стати святом нашої державності, європейської ідентичності нашого народу і країни, нашого духовного і культурного єднання.

Під час заходу було згадано про те, що 460 років тому на землі Ізяславщини розпочалось творення тексту Святого Письма українською мовою – Двірецько-Пересопницького євангелія, в 2011 році примірник факсимільного видання якого було подаровано району Блаженнійшим Володимиром, митрополитом Київським та всієї України, тодішнім предстоятелем Української Православної Церкви. Крім того були згадані блаженний Ян Бейзим, святий Римо-католицької церкви уродженець Ізяславщини, та святий лікар Арсен (Річинський), який в 20-х роках ХХ століття працював лікарем Ізяславської земської лікарні (канонізований Українською автокефальною Православною Церквою).

Також учасники заходу оглянули експозицію Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею та тематичну виставку із фондів музею. Екскурсію провела директор музею Людмила Левицька.

Щиро віриться, що свято хрещення Київської Русі – України об'єднає наші душі у великій вірі до Спасителя та укріпить нашу духовну сутність.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

134
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.