Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщині відбулися заходи до 30-х роковин Чорнобильської трагедії

На Ізяславщині відбулися заходи до 30-х роковин Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.

Вже 30 років ця невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров'ю мільйонів українців. Наслідки Чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

26 квітня, до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, біля меморіальної стели жертвам Чорнобильської катастрофивідбувся мітинг-реквієм, під час якого вшанували пам'ять жертв аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Участь у заході взяли голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, працівники установ району та структурних підрозділів райдержадміністрації, учнівська молодь, жителі міста.

Зі словами вдячності та поваги зверталися до героїв-ліквідаторів представники влади.

«Уже давно відлунали Чорнобильські дзвони, а ми ще пам'ятаємо та будемо пам'ятати імена цих мужніх героїв, які виявили високий патріотизм, та ціною власного життя й здоров'я зупинили катастрофу.

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків, які стали символом жертовності в ім'я Батьківщини, в ім'я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров'ям, вони виконали свій обов'язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

«Бажаю всім вам та вашим рідним і близьким міцного здоров'я, життєвої енергії, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з вами буде людська подяка за ваші добрі справи», — зазначив у своєму виступі голова районної державної адміністрації Борис Яцков.

Присутні на мітингу вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи.

Загиблих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС присутні вшанували хвилиною мовчання.

Благочинний Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрейотець Володимир Ковальчук здійснив поминальну літію за жертвами найбільшої техногенної катастрофи в історії України.

Присутні на заході поклали квіти до меморіальної стели пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Далі в приміщенні Ізяславської дитячої школи мистецтв відбулася зустріч керівництва району з ліквідаторами від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та активними громадськими діячами району.

(На даний час в нашому районі проживає 218 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Це учасникиліквідації, потерпілі, переселенці. Серед них 55 дітей, які мають статус дитини-чорнобильця. Також в районі проживають 7 вдів громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою).

Заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко зазначив, що сьогодні залишається значна кількість невирішених питань. Районна влада намагається зробити все можливе, щоб кожна родина в районі була почута і впевнена в державній підтримці. Володимир Борисович також подякував ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи за мужність і відвагу, за виконаний ними громадянський обов'язок, побажавши здоров'я та злагоди.

Під час зустрічі грамотами районної державної адміністрації та районної ради було нагороджено ряд учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Аматори сцени районного будинку культури та Ізяславської дитячої школи мистецтв подарували присутнім тематичну літературно-музичну програму, приурочену Чорнобильській трагедії.

В.Кучерук

125
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.