Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщині стартувала загальнорайонна естафета – акція «СВІЧКА ПАМ’ЯТІ»

На Ізяславщині стартувала загальнорайонна естафета – акція «СВІЧКА ПАМ’ЯТІ»

З метою забезпечення належного виконання в Ізяславському районіУказу Президента Українивід 26 листопада 2016 року № 523/2016 «Про заходи у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років- геноциду Українського народу», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01 лютого 2017 року № 28/2017-р «Про обласнийплан заходів у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років — геноцидуУкраїнського народу», розпорядження голови районної державної адміністрації «Про районний план заходів у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу» від 09 лютого 2017 року № 81/2017-рта у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу в Ізяславському районі 5 листопада стартувала загальнорайонна естафета – акція «СВІЧКА ПАМ'ЯТІ». Заходи естафети пройдуть у населених пунктах районуу період із 05 по 24 листопада поточного року.

У рамках акції у місті Ізяслав, селах району, у закладах освіти та культури району будуть проведені різноманітні тематичні меморіальні заходи за участю закладів освіти та культури, керівників місцевих громад, депутатів місцевих рад, широких груп населення, тощо.

Естафета стартувала на заході біля Меморіалу пам'яті в селі Михнів (Михнівська сільська рада). Участь у даному зібранні взяли: завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, Михнівський сільський голова Валерій Романюк, директор Михнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Василь Миронов, настоятель місцевого храму о.Григорій Паляниця, учні місцевого закладу освіти, жителі села, тощо.

Звертаючись до присутніх, Віктор Кучерук сказав: «Слово«Голодомор»означаємасовевбивствоголодом, від якого не було порятунку. Цим словом українці називають Національну Катастрофу 1932 – 1933 рр. Мивважаємо, щоунікальнуісторіюГолодоморумаютьзнатинетількивУкраїні, алейвусьомусвіті.Ми пояснюємо, чому Голодомор є геноцидом та просимо світове співтовариство визнати його таким.

Мивиходимозтого, щоГолодоморєоднієюізнайважливішихподійнетількиукраїнської, айсвітовоїісторіїХХст., безрозумінняякоїгодізрозуміти природу тоталітаризму та злочини, здійснені і радянським, і нацистським режимами».

Михнівський сільський голова Валерій Романюк наголосив: «Мивважаємо, щорозповідатицюісторіюважливо, адже навіть зараз немає впевненості, що новітній Голодомор не повториться. Навпаки, ознаки геноцидів бачимо дедалі частіше у сучасному світі. Свідки злочину та історіяГолодоморувчатьнас, якуникнутиподібнихзлочинівтапротистоятитим, хтоїхпланує й організовує.

Директор Михнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Василь Миронов зазначив, що ніколи не буде зайвим звернутися до уроків минулого, щобпобачитисимптомизлавмайбутньому.«Вономожематирізніпрояви, алейогоприродазавждиодна: призвідникигеноцидурозколюютьсуспільства, сіютьворожнечузасобамипропаганди, забираютьправа, масовокараютьжертвнасмерть, апотім вдають, що нічого страшного не сталося та брешутьусьомусвітові.Вонипрагнутьпідкоритиволюжертв, повністю«змінити»їхнюприродутаментальність шляхом повного або часткового фізичного й моральногознищення.Восновігеноцидузавждилежить ненависть та презирство», — сказав Василь Анатолійович.

Саме тому ці злочини залишають глибокі рани не лише на тілі народу, який їх пережив, а й усього людства. Щоб загоїти їх та протистояти новітнім сталінам та гітлерам, треба називати речі своїми іменами, говорити про них на повен голос.

За підсумками проведення різних заходів акції в кожній сільській раді, закладі освіти та культури будуть підготовлені, із використанням відповідних фотоматеріалів, сторінки Літопису проходження акції «Свічка пам'яті».

По завершенню акції Літопис буде передано до Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею під час районного меморіального заходу 24 листопада поточного року в місті Ізяслав.

У вестибюлі першого поверху центральної адміністративної будівлі Ізяславської районної державної адміністрації вже розміщено велику карту-схему Ізяславського району, на якій щоденно відзначатиметься хід проведення акції по громадам району. Біля карти вже розміщено теку Літопису акції «СВІЧКА ПАМ'ЯТІ».

На сайті районної державної адміністрації створено закладку «85.ГОЛОДОМОР/HOLODOMOR». На ній розміщено інтерактивну карту проходження естафети пам'яті на Ізяславщині. Тут же будуть розміщенні сторінки Літопису естафети, підготовлені в громадах.


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації
97
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.