Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщині присвятили творчий вечір річниці народин українського поета Ігоря Римарука

На Ізяславщині присвятили творчий вечір річниці народин українського поета Ігоря Римарука

04 липня, на базі М'якотівської сільської бібліотеки було вшановано памʼять одного із найталановитіших українських поетів-«вісімдесятників», лауреата Національної премії імені Т.Шевченка Ігоря Римарука. Саме у цей день 60 років тому в селі М'якоти у родині сільських педагогів народився майбутній поет-модерніст.

Пом'янути поетичним словом видатну постать України зібралися працівники Ізяславської центральної районної бібліотеки, бібліотекарі сіл Борисів, Плужне, Дертка, Шекеринці, а також мешканці села М'якоти.

Останні десятиліття розвитку українського літературного процесу важко, практично неможливо уявити без цієї знакової постаті. Чільний представник, один із фундаторів яскравого покоління вісімдесятників, Ігор Миколайович до кінця своїх днів залишався вірним і обраним життєвим та творчим шляхам, і вибраним друзям.

Кожна його поетична книга ставала безумовною подією в українській літературі і мала глибокий вплив на творчість як сучасників, так і наступників.

Про твори Ігоря Римарука можна сказати, що вони несуть у собі своєрідну «протестантську настанову», він уособив фаховість та ерудовану інтелігентність «вісімдесятників».

У поезії Ігоря Римарука можна побачити велику любов до Бога, в якій християнство поєднується з язичницьким світовідчуттям. Його твори являють живу сутність мови, де значущими є і паузи-мовчання, і миттєво вихоплені деталі, і філософське відчуття часу. Це робить його твори привабливими і дає потужну інформацію про ментальність українського народу.

Ведучі тематичного заходу — бібліотекар сільської бібліотеки Валентина Рудюк та художній керівник сільського будинку культури Іванна Ємелянова розповіли про життєвий та творчий шлях поета-земляка. Під час заходу лунали пісні та вірші у виконанні Іванни Богатирчук, Ігоря Дем'янчука, Валерії Бондар, Анастасії Лукащук, Оксани Яковлєвої.

Бібліограф Ізяславської центральної районної бібліотеки Тетяна Гайдашук провела презентацію бібліографічної довідки «Лірик у полі культурної пам'яті».

Своїми спогадами про земляка поділились Петро та Надія Новаки. «В особі Ігоря Римарука маємо справжнього майстра української поезії, інтелектуального лірика, якого потрібно сприйняти розумом», — так про нього тепло і зворушливо сказав Петро Анатолійович.

Усі учасники заходу вшанували пам'ять поета хвилиною мовчання.

Надія Новак провела цікаву екскурсію до батьківської садиби поета-земляка, де по даний час залишилися на обійсті липа і криниця, які навівають спогади про родину Римаруків.

Iгор Римарук був і навіть посмертно залишається одним із тих, хто захищає гідність сучасної української поезії.

ФОТОКОЛАЖ


За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

129
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.